Kiedy warto zdecydować się na kompleksową usługę pogrzebową?

procedura pogrzebowa krok po kroku

Usługi pogrzebowe to bardzo szeroka kategoria czynności, jakie w imieniu swoich klientów może przeprowadzić wynajęty zakład pogrzebowy. Obecnie zdecydowana większość osób po stracie kogoś bliskiego decyduje się na skorzystanie z kompleksowej usługi, przekazując wynajętej firmie wszystkie obowiązki związane z zaplanowaniem i przeprowadzeniem uroczystości żałobnej. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które dobrze jest wziąć pod uwagę i omówić w kręgu rodzinnym. W poradniku zakładu pogrzebowego Sacrum opisujemy typowe sytuacje, w których warto skorzystać z kompleksowej usługi pogrzebowej. 

Gdy chcą Państwo mieć możliwość skupienia się na przeżywaniu żałoby

Pierwsze godziny i dni po stracie bliskiej osoby są wyjątkowo trudne. Nie każdy może się szybko pogodzić z odejściem kogoś, z kim np. przeżyło się kilkadziesiąt wspólnych lat. W takich warunkach i w tak silnych emocjach bardzo ciężko jest zmusić się do działania i metodycznego planowania oraz organizowania uroczystości pogrzebowej.

Nasz zakład pogrzebowy w Katowicach doskonale rozumie, że cierpiąca rodzina musi mieć stworzoną przestrzeń do przeżywania żałoby. Dlatego oferujemy kompleksową organizację pogrzebu przez wykwalifikowanych żałobników, którzy zadbają o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły, oczywiście ściśle według wytycznych rodziny.

Gdy celem jest oszczędność czasu

Organizacja pogrzebu w Katowicach czy w jakimkolwiek innym mieście jest zadaniem nie tylko mocno angażującym emocjonalnie, ale także czasochłonnym. W ciągu kilku dni trzeba zadbać o mnóstwo elementów, a przy tym jeszcze spraw formalnych wymaganych przepisami polskiego prawa. Ktoś, kto nie ma w tym doświadczenia może przeoczyć wiele istotnych kwestii, w efekcie czego pogrzeb nie będzie mieć takiego przebiegu, jakim wymarzyli sobie bliscy zmarłej osoby.

Jest to jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, aby powierzyć całościową organizację uroczystości naszej firmie pogrzebowej w Katowicach. Sacrum odciąża swoich klientów we wszystkich czynnościach, przejmując na siebie każdy obowiązek, który można przekazać profesjonalistom. Po stronie rodziny pozostaje w zasadzie tylko ewentualne uzgodnienie terminu pogrzebu oraz mszy żałobnej w kancelarii parafialnej (o ile rodzina decyduje się na uroczystość wyznaniową).

Gdy chcą mieć Państwo dostęp do wszystkich usług pogrzebowych

Współcześnie organizowane pogrzeby często są uroczystościami o spektakularnym rozmachu. Wiele zależy tutaj oczywiście od możliwości finansowych rodziny, jednak jeśli budżet nie stanowi problemu, to można pożegnać zmarłą osobę z wykorzystaniem praktycznie dowolnych elementów pogrzebowych – pamiętając przy tym o zachowaniu godnego charakteru uroczystości.

Jeśli mają Państwo wygórowane oczekiwania odnośnie przebiegu uroczystości pogrzebowej, to skorzystanie z kompleksowej usługi jest wręcz wskazane. Profesjonalny dom pogrzebowy w Katowicach zapewni Państwu dostęp do m.in.:

  • oprawy muzycznej i filmowej uroczystości,
  • transportu gości na miejsce pochówku oraz konsolacji,
  • najwyższej jakości funeraliów, przede wszystkim trumny lub urny,
  • efektownych, niesztampowych wieńców i wiązanek pogrzebowych,
  • transportu krajowego i zagranicznego ciała zmarłej osoby.

To tylko wybrane usługi pogrzebowe, do jakich dostęp zapewniają profesjonalne firmy. Zakres oferty jest jednak znacznie szerszy, dlatego przede wszystkim zachęcamy do otwartego informowania o swoich oczekiwaniach – nawet jeśli wydają się one Państwu trudne czy wręcz niemożliwe do zrealizowania.

Gdy pogrzeb ma się odbyć w innym mieście

Taka sytuacja jest szczególnie kłopotliwa dla rodziny, która z różnych powodów decyduje się pochować bliską osobę w innym mieście – na przykład oddalonym od jej miejsca zamieszkania o kilkaset kilometrów. Jest to typowy przypadek, kiedy najrozsądniej będzie skorzystać z kompleksowej usługi pogrzebowej.

Firma pogrzebowa Sacrum świadczy swoje usługi nie tylko w Katowicach i regionie, ale także w całej Polsce. Jeśli więc planują Państwo pogrzeb w innym mieście, to tym bardziej warto powierzyć nam całościową organizację uroczystości. Nie tylko zaoszczędzą Państwo mnóstwo czasu, ale też unikną ryzyka pomyłek czy niedomówień, co może się przecież zdarzyć w przypadku ustalania różnych szczegółów na odległość.

Zakład pogrzebowy Sacrum zapewni Państwu kompleksową organizację dowolnej uroczystości pogrzebowej: wyznaniowej, świeckiej, kremacyjnej lub tradycyjnej, ze złożeniem ciała do grobu. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4.

W nagłej sytuacji mogą Państwo skorzystać z naszych całodobowych numerów telefonów, pod którymi zawsze dyżurują wykwalifikowani pracownicy udzielający szczegółowych informacji oraz służący pomocą naszym klientom w obliczu śmierci bliskiej osoby: 501-873-658 oraz 536-723-777.