Kremacje Katowice

Sacrum to zakład pogrzebowy w Katowicach, który oferuje Państwu pełną obsługę w zakresie kremacji zmarłej osoby. To dopuszczona przez Kościół alternatywa dla tradycyjnego pochówku. Z roku na rok przybywa kremacji zwłok w Katowicach, co z jednej strony ma związek z ograniczoną ilością miejsca na cmentarzach, a z drugiej z oczekiwaniami osób spodziewających się śmierci, życzących sobie spopielenia zwłok z bardzo różnych pobudek. 

Kremacje w SACRUM –  Katowice

Sacrum w Katowicach gwarantuje zajęcie się wszelkimi procedurami związanymi z aktem kremacji, począwszy na przewiezieniu ciała zmarłego do krematorium, a skończywszy na złożeniu urny z prochami w grobie podczas ceremonii pogrzebowej.

Świadczone przez nas usługi pogrzebowe w Katowicach obejmują również szeroki wybór urn – aktualnie w stałej ofercie naszej firmy znajduje się około 50 modeli, jednak mogą Państwo zdecydować się także na model z katalogu, który obejmuje kilkaset pozycji.

Po kremacji zwłok urna z prochami może zostać pochowana w grobie ziemnym, murowanym lub w kolumbarium. Kolumbarium to specjalna ściana z niszami znajdująca się na cmentarzu, przy czym w jednej niszy można umieścić kilka urn.

Warto podkreślić, że polskie prawo dopuszcza możliwość złożenia urny z prochami zmarłego do już istniejącego grobu tradycyjnego – mówimy wówczas o tzw. dochowaniu do złożonej wcześniej w tym samym grobie trumny.

Urnę można złożyć także w grobie urnowym ziemnym lub murowanym. Prosimy pamiętać, że jeśli od poprzedniego pochówku w grobie pojedynczym minęło więcej niż 20 lat, to wówczas jedynym dostępnym rozwiązaniem jest złożenie w nim urny z prochami.

Kremacja w Katowicach i następująca po niej uroczystość pogrzebowa nie różnią się znacząco od pogrzebu tradycyjnego. Przed samą kremacją rodzina może pożegnać się ze zmarłą osobą w kaplicy przedpogrzebowej. Pozostałe elementy pochówku są dokładnie takie same, jak w przypadku składania ciała do grobu w trumnie.

Jako firma dokładamy wszelkich starań, aby przebieg ceremonii pogrzebowej w przypadku pochówku urnowego był równie podniosły i godny, co pogrzeb tradycyjny. Z tego powodu m.in. umieszczamy urnę w specjalnej eleganckiej lektyce.