Kremacje Katowice

Organizacja pogrzebu z kremacją zwłok to zadanie wymagające dużego zaangażowania i wsparcia ze strony firmy pogrzebowej. Ważne jest, by wybrać taką, która ma odpowiednie doświadczenie i bogatą ofertę, odpowiadającą na potrzeby i wymagania rodziny zmarłego. Pogrzeb i kremacja to okazja do ostatniego pożegnania i uczczenia pamięci, a ich organizacja powinna być prowadzona z szacunkiem i troską o wszystkich uczestników uroczystości.

Sacrum oferuje pełną obsługę w zakresie kremacji. To dopuszczona przez Kościół alternatywa dla tradycyjnego pochówku. Z roku na rok kremacje stają się coraz bardziej powszechne. Ma to związek z ograniczonym miejscem na cmentarzach oraz z oczekiwaniami bliskich, którzy bardzo często informują rodzinę o tym, co zrobić z ich ciałem po śmierci. Coraz więcej osób życzy sobie spopielenia zwłok z bardzo różnych pobudek. Kremacja Katowice – zajmiemy się nią kompleksowo, tak aby zdjąć z Państwa cały ciężar przygotowań.

kremacje katowice
IMG-20230112-WA0000

Krematorium Katowice

Kremacja zwłok Katowice i następująca po niej uroczystość pogrzebowa nie różnią się znacząco od pogrzebu tradycyjnego. Przed samą kremacją rodzina może pożegnać się ze zmarłą osobą w kaplicy. Pozostałe elementy pochówku są dokładnie takie same, jak w przypadku składania ciała do grobu w trumnie.

Jako firma dokładamy wszelkich starań, aby przebieg ceremonii pogrzebowej w przypadku pochówku urnowego był równie podniosły i godny, co pogrzeb tradycyjny. Z tego powodu między innymi umieszczamy urnę w specjalnej eleganckiej lektyce.

Kremacja wymaga odpowiedniego przygotowania i przestrzegania określonych procedur. W tej kwestii mogą nam Państwo w pełni zaufać.

Kremacja zwłok Katowice

Zakład pogrzebowy Sacrum zajmuje się wszelkimi procedurami związanymi z aktem kremacji, począwszy od przewiezienia ciała zmarłego do krematorium Katowice, a skończywszy na złożeniu urny z prochami w grobie podczas ceremonii pogrzebowej. Gwarantujemy, że cały proces pochówku odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami prawnymi.

Świadczone przez nas usługi pogrzebowe obejmują również szeroki wybór urn – aktualnie w stałej ofercie naszej firmy znajduje się około 50 modeli, jednak mogą Państwo zdecydować się także na model z katalogu, który obejmuje kilkaset pozycji.

Po kremacji zwłok urna z prochami może zostać pochowana w grobie ziemnym, murowanym lub w kolumbarium. Jest to specjalna ściana z niszami znajdująca się na cmentarzu, przy czym w jednej niszy można umieścić kilka urn.

Warto podkreślić, że polskie prawo dopuszcza możliwość złożenia urny z prochami zmarłego do już istniejącego grobu tradycyjnego – mówimy wówczas o tzw. dochowaniu do złożonej wcześniej w tym samym grobie trumny.

Urnę można złożyć także w grobie urnowym ziemnym lub murowanym. Prosimy pamiętać, że jeśli od poprzedniego pochówku w grobie pojedynczym minęło więcej niż 20 lat, to wówczas jedynym dostępnym rozwiązaniem jest złożenie w nim urny z prochami.

Kremacje lub pochówek tradycyjny – niezależnie od tego, którą opcję wybiorą Państwo dla bliskiej osoby, my udzielimy pełnego wsparcia.