Kompleksowe usługi pogrzebowe w Katowicach – dlaczego warto z nich skorzystać?

organizacja pogrzebu o czym pamiętać
Śmierć bliskiej osoby jest bardzo ciężkim doświadczeniem, szczególnie wtedy, gdy nastąpiła nagle i nikt nie był w stanie się na to w choćby minimalnym stopniu przygotować. Niestety, odejście członka rodziny zawsze pociąga za sobą szereg konsekwencji – prawnych, finansowych oraz organizacyjnych. Jedno z największych wyzwań stanowi organizacja pochówku (polskie przepisy nakazują pochowanie ciała w wyznaczonym do tego miejscu). Nieprzypadkowo zdecydowana większość osób decyduje się powierzyć kompleksowe usługi pogrzebowe w Katowicach wyspecjalizowanym firmom. Jest to bezsprzecznie najkorzystniejsze rozwiązanie. Dlaczego? Ważne argumenty wymieniamy i omawiamy w naszym poradniku.

Komfort po stronie klienta

Kompleksowe usługi pogrzebowe w Katowicach czy w dowolnym innym mieście praktycznie zwalniają klientów zakładu pogrzebowego z wszelkich obowiązków bezpośrednio oraz pośrednio związanych z organizacją pochówku. To firma pogrzebowa przejmuje na siebie kwestie, które wpływają na przebieg oraz charakter uroczystości. Po stronie klientów pozostają wyłącznie sprawy, których nie da się scedować na inny podmiot. Warto natomiast zaznaczyć, że profesjonalna firma pogrzebowa może i powinna wesprzeć swoich klientów w załatwianiu różnego rodzaju formalności. Tak działamy w Sacrum, oddając do dyspozycji naszych klientów m.in. samochód z kierowcą, co bardzo ułatwi dojazd do urzędu stanu cywilnego czy do naszego zakładu w celu ustalenia szczegółów uroczystości pogrzebowej. Dodatkowo nasi klienci przez cały czas mogą korzystać z pomocy doradcy, który rozwieje wszelkie wątpliwości, pomoże w wybraniu poszczególnych elementów pogrzebowych czy podpowie, jak uzyskać wymagane dokumenty.

Wypłata zasiłku pogrzebowego

Jedną z najważniejszych korzyści osiąganych przez klientów decydujących się na kompleksowe usługi pogrzebowe w Katowicach realizowane przez Sacrum jest to, że wypłacamy zasiłek pogrzebowy „do ręki” jeszcze przed zorganizowaniem pochówku. Dzięki temu nasi klienci nie muszą czekać na wypłatę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (standardowo trwa to do 30 dni), od razu zyskując dodatkowe środki umożliwiające godne przygotowanie uroczystości pogrzebowej. Jest to bardzo duże wsparcie, zwłaszcza w przypadku klientów znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, niemających oszczędności itp. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawo do pobrania zasiłku pogrzebowego z ZUS ma podmiot, który faktycznie sfinansował koszty pogrzebu – w tym przypadku będzie to firma pogrzebowa Sacrum.

Bezcenne wsparcie psychiczne po stracie

Już sam fakt, że profesjonalna firma zajmuje się kompleksowo przygotowaniem uroczystości pogrzebowej daje pogrążonej w żałobie rodzinie tak potrzebne w tych trudnych chwilach poczucie spokoju. Nasze zaangażowanie pozwoli Państwu w pełni skupić się na przeżywaniu żałoby, rozmowach z najbliższymi oraz stopniowym godzeniu się ze stratą. Ponadto nasi pracownicy są specjalnie szkoleni w zakresie udzielania niezbędnego wsparcia psychicznego klientom. Wyróżniają się empatycznym podejściem, profesjonalizmem oraz uczynnością, co jest szalenie ważne zwłaszcza w pierwszych godzinach od otrzymania informacji o śmierci bliskiej osoby.

Komu powierzyć kompleksowe usługi pogrzebowe w Katowicach?

Ważne jest, aby firma pogrzebowa, z której usług chcemy skorzystać, miała wieloletnie doświadczenie w organizowaniu pochówków. To gwarantuje, że jej pracownicy są odpowiednio przeszkoleni oraz doskonale znają swój fach, co pozwoli im prawidłowo oraz godnie zająć się ciałem zmarłego i przygotować je do uroczystości pożegnalnej. Nie zapominajmy również o sprawdzeniu, jaką opinią cieszy się wstępnie wybrana firma pogrzebowa. Można to ustalić chociażby w Internecie lub podpytując wśród znajomych o rekomendowane przez nich zakłady. Takie polecenie będzie najlepszym kryterium wyboru. Dodatkowo radzimy upewnić się, że dana firma rzeczywiście świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w Katowicach, co wcale nie musi być oczywistością. Należy sprawdzić, czy wstępnie wybrany zakład zapewni swoim klientom wszystkie oczekiwane przez nich usługi, czy może zorganizować zarówno pogrzeb wyznaniowy, jak i świecki, czy całościowo zajmuje się przygotowaniem ciała do kremacji (jeśli jest przewidziana) oraz czy może udzielić swoim klientom pełnego wsparcia na etapie załatwiania różnych formalności. Firma pogrzebowa Sacrum świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe w Katowicach oraz całym regionie. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4. Oddajemy do Państwa dyspozycji całodobowe numery telefonów 501-873-658 oraz 536-723-777, pod którymi mogą Państwo uzyskać szybką pomoc w przypadku śmierci bliskiej osoby.