Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze zakładu pogrzebowego?

Śmierć bliskiej osoby jest jednym z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Nie da się na niego przygotować, mimo że wszyscy zdajemy sobie sprawę z kruchości i przemijalności ludzkiego istnienia. 

Odejście członka rodziny lub przyjaciela zawsze wiąże się z uczuciem pustki i żalu. W takiej chwili ciężko jest się skupić na organizacji uroczystości pogrzebowej i związanymi z nią formalnościami. Jeśli stoją Państwo przed wyborem zakładu pogrzebowego, podpowiemy, na co  szczególnie należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim warto zdecydować się na zakład, który:

 • jest całodobowy,
 • świadczy usługi kompleksowo – począwszy od wsparcia w sprawach urzędowych, aż po zaplanowanie i oprawę ceremonii,
 • organizuje pogrzeby tradycyjne oraz kremacyjne,
 • Organizuje pogrzeby katolickie, świeckie oraz wielowyznaniowe,
 • cieszy się dobrą opinią.
odpowiedni wybór zakładu pogrzebowego

Czy wybór zakładu pogrzebowego ma znaczenie?

Wybierając firmę, która zajmie się pochówkiem bliskiej osoby, na pewno zetkną się Państwo z wieloma zakładami pogrzebowymi. Któremu w takim razie zaufać? Komu powierzyć przygotowanie ostatniego pożegnania? Najlepiej zdecydować się na firmę z wieloletnim doświadczeniem, która cieszy się zaufaniem i dobrą opinią. Takim miejscem bez wątpienia jest zakład pogrzebowy w Katowicach, świadczący swoje usługi lokalnie oraz na terenie całej Polski.

Czym wyróżnia się na tle innych? Przede wszystkim jest to rodzinne przedsiębiorstwo, którego misją jest ułatwienie Państwu organizacji uroczystości w tej trudnej chwili, jaką jest żałoba. SACRUM to zespół empatycznych i wspierających ludzi, których cechuje profesjonalizm i wysoka kultura osobista.

Stosunek ceny do jakości świadczonych usług

Warto zwrócić uwagę na to, czy firma, którą chcą Państwo wybrać, proponuje rozwiązania na każdą kieszeń. Ceremonia to duży koszt, który mocno obciąża budżet osób finansujących pogrzeb. Niektóre zakłady oferują wsparcie w kwestii wypłaty zasiłku w ramach ZUS, KRUS i MSWiA od ręki, dzięki czemu nie trzeba czekać trzydziestu dni od dnia pochówku. To bardzo pomocne dla tych osób, które nie mają oszczędności i wolnych środków finansowych. Co jeszcze warto rozważyć?

 • Sprawdzić, jakim asortymentem dysponuje firma – czy wybór funeraliów jest szeroki i z różnych półek cenowych?
 • Czy zakład świadczy usługi pogrzebu tradycyjnego i kremacji? Jeśli tak, to która forma jest korzystniejsza pod względem finansowym?
 • Czym tańsze opcje pochówku różnią się od tych najbardziej rozbudowanych?
 

Zakład pogrzebowy godny zaufania to taki, który traktuje wszystkich swoich klientów na równi, bez względu na zasobność portfela.

Zakres świadczonych usług

Im więcej obowiązków będą mogli Państwo powierzyć zakładowi pogrzebowemu, tym lepiej. Każda decyzja, którą trzeba podjąć w kwestii pożegnania bliskiej osoby, jest bardzo trudna i przytłaczająca. W takim momencie warto zdać się na profesjonalizm i doświadczenie pracowników firmy pogrzebowej.

Na co najlepiej zwrócić uwagę, zanim zdecydują się Państwo na współpracę?

 • Czy przewóz zmarłych do chłodni odbywa się całodobowo?
 • Czy zakład oferuje wsparcie w dopełnieniu wszelkich formalności, w tym urzędowych?
 • Czy w asortymencie jest szeroki wybór akcesoriów, trumien, urn, tabliczek, krzyży i innych?
 • Czy firma realizuje indywidualne zamówienia, na przykład w kwestii oprawy muzycznej bądź dekoracji florystycznych?
 • Czy jest możliwość organizacji pogrzebu wyznaniowego oraz świeckiego?
 

Dodatkowo, jeśli zależy Państwu na oprawie muzycznej ceremonii, to tę kwestię również warto sprawdzić wcześniej. Niektóre zakłady pogrzebowe oferują wsparcie kierowcy, który jest do dyspozycji klientów, między innymi podczas załatwiania spraw urzędowych.

.

trumny w zakładzie pogrzebowym

Doświadczenie w organizacji ceremonii pogrzebowych

Wybierając firmę, której powierzą Państwo ostatnie pożegnanie bliskiej osoby, najlepiej zdecydować się na taką, która ma wieloletnie doświadczenie i cieszy się dobrą opinią. Organizacja pochówku i ceremonii pogrzebowej to wyjątkowo trudne zadanie.

Ludzie, którzy się tym zajmują, powinni mieć wysoko rozwiniętą empatię, komunikować się z szacunkiem i należytym taktem. Aby upewnić się, czy zakład, który Państwa interesuje, jest godny zaufania, można zasięgnąć opinii osób, które korzystały z jego usług lub poszukać informacji w Internecie. Im więcej zadowolonych klientów, tym większa szansa, że współpraca przebiegnie bezproblemowo. Doświadczenie to jeden z aspektów, na który  naprawdę warto zwrócić uwagę.

Zakład pogrzebowy w Katowicach

Jeśli mieszkają Państwo w Katowicach lub w pobliżu, zachęcamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego SACRUM. Jesteśmy rodzinną firmą z wieloletnią tradycją. Oferujemy szeroki wybór trumien, urn, wieńców i innych akcesoriów na każdą kieszeń. Świadczone przez nas usługi to między innymi:

 • kompleksowa organizacja pogrzebu,
 • całodobowy transport zmarłych,
 • dopełnienie wszelkich koniecznych formalności, także w urzędach,
 • wypłata zasiłku pogrzebowego,
 • kosmetyka i ubieranie zmarłej osoby etc.
 

Decydując się na współpracę z nami, zyskują Państwo poczucie bezpieczeństwa i pewność, że ceremonia zostanie przeprowadzona na najwyższym poziomie i z należytym szacunkiem. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 501 873 658 lub +48 536 723 777