Pochówek Katowice – jak go zorganizować krok po kroku?

Organizacja pochówku nie jest niczym przyjemnym, ponieważ zwykle oznacza pożegnanie się z  bliską osobą. Jeszcze jakiś czas temu większość obowiązków związanych z przygotowaniami do pogrzebu musiały brać na swoje barki rodziny zmarłych. Dziś wygląda to zupełnie inaczej za sprawą dostępności profesjonalnych usług pogrzebowych. Planując pochówek w Katowicach warto wykorzystać kilka cennych wskazówek, które pozwolą nie tylko ograniczyć liczbę obowiązków do minimum i zyskać więcej czasu na przeżywanie żałoby, ale też zagwarantować sobie godne pożegnanie bliskiej osoby.

Uzyskanie odpisu skróconego aktu zgonu

Taki odpis uzyskamy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Aby jednak go otrzymać trzeba posiadać kartę zgonu. Rodzina dostaje ją od lekarza stwierdzającego zgon (jeśli śmierć nastąpiła w domu), z sekretariatu szpitala lub z zakładu medycyny sądowej (jeśli okoliczności śmierci musiały zostać ustalone przez prokuraturę). Z kartą zgonu udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie od ręki otrzymamy odpis skrócony aktu zgonu – jest to dokument niezbędny do przeprowadzenia pochówku w Katowicach czy każdym innym mieście w Polsce.  Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wyrobienie aktów zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego możecie Państwo Firmie Sacrum co z pewnością zaoszczędzi sporo czasu.

Wybór firmy pogrzebowej

Mając już odpis skrócony aktu zgonu można udać się z nim do wybranej wcześniej firmy pogrzebowej. Czym należy się kierować, aby mieć pewność, że dany zakład pogrzebowy zorganizuje pochówek zgodnie z naszymi oczekiwaniami? Najważniejsze kryteria, to:
  • doświadczenie,
  • obszerność oferty,
  • opinie na temat danego zakładu pogrzebowego.
Zachęcamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego Sacrum w Katowicach. Organizujemy zarówno pochówki tradycyjne, jak i kremacyjne, w obrządku katolickim, ale również świeckie. Cieszymy się bardzo dużym zaufaniem, co jest efektem naszego zaangażowania i indywidualnego, empatycznego podejścia do klienta. Powierzając organizację pochówku w Katowicach profesjonalnej firmie pogrzebowej zyskają Państwo bardzo duże wsparcie na tym trudnym etapie. Będą mogli Państwo w pełni skupić się na przeżywaniu żałoby, nie martwić się przykrymi obowiązkami związanymi z pogrzebem, oszczędzając tym samym dużo czasu i energii – to bezcenne w chwili godzenia się ze stratą ukochanej osoby.

Przekazanie swoich oczekiwań pracownikowi firmy pogrzebowej

To ważne, aby nie pominąć żadnego szczegółu. Pracownik firmy pogrzebowej, który będzie pełnić funkcję Państwa opiekuna, podpowie, które rozwiązania warto wziąć pod uwagę, a z których lepiej zrezygnować – jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy klienci dysponują  ograniczonym budżetem. Radzimy, aby możliwie jak najwięcej obowiązków scedować na firmę pogrzebową. Dotyczy to nawet takich kwestii jak załatwianie formalności w USC i ZUS, zamawiania kompozycji kwiatowych czy rozwieszania nekrologów. Profesjonalne zakłady pogrzebowe są w stanie odciążyć swoich klientów w niemal wszystkich obowiązkach związanych z organizacją pochówku w Katowicach – także jeśli chodzi o załatwienie różnego rodzaju formalności w parafii czy z zarządcą cmentarza.

Trudna decyzja: na jaki pochówek w Katowicach się zdecydować?

Pracownik zakładu pogrzebowego zapyta o to już na samym początku rozmowy, ponieważ ta kwestia ma zasadniczy wpływ na harmonogram i przebieg organizacji pochówku. Obecnie zauważamy znaczący wzrost liczby kremacji czyli pogrzebów z udziałem Urny. Sacrum ma bardzo duże doświadczenie w organizowaniu pogrzebów z kremacją, przejmując na siebie wszystkie obowiązki związane z przygotowaniami do kremacji zwłok. Na tym etapie należy również podjąć decyzję, czy planują Państwo pogrzeb wyznaniowy czy  świecki.

Wybór akcesoriów pogrzebowych

Z doświadczenia wiemy, że jest to dość trudny etap dla rodziny. W silnych emocjach ciężko jest podjąć szybką i trafną decyzję. Dlatego dobrym pomysłem będzie skorzystanie z sugestii pracownika zakładu pogrzebowego. Podpowie on, które akcesoria pogrzebowe (tzw. funeralia) będą najlepiej pasować do charakteru uroczystości. Zwróci uwagę na kwestie techniczne, co jest bardzo ważne w przypadku trumny lub urny. Pomoc pracownika zakładu pogrzebowego na etapie wyboru funeraliów okaże się nieoceniona, gdy budżet rodziny nie pozwala na zakup akcesoriów z najwyższej półki cenowej. Wówczas możemy zaproponować takie produkty, które nadal prezentują się elegancko i spełnią Państwa oczekiwania estetyczne, natomiast będą w przystępnych cenach. Po ustaleniu wszystkich szczegółów możemy już oficjalnie ruszyć z organizacją pochówku w Katowicach zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Tak, aby ostatnie pożegnanie miało godny, uroczysty charakter.