Zakład pogrzebowy w Katowicach – na jaką pomoc mogą liczyć bliscy zmarłego?

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak cenne jest wsparcie profesjonalnego zakładu pogrzebowego w chwili śmierci bliskiej osoby. Firma pogrzebowa bierze na siebie wszystkie obowiązki związane z organizacją pochówku, niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o pogrzebie tradycyjny, kremacji, pogrzebie świeckim czy wyznaniowym. Zatrudniając zakład pogrzebowy w Katowicach mogą Państwo skorzystać z wielu usług, aby dzięki temu móc skupić się na przeżywaniu żałoby i jednocześnie mieć pewność perfekcyjnej organizacji uroczystości. W poradniku firmy pogrzebowej Sacrum wyjaśniamy, na jaką pomoc mogą Państwo liczyć z naszej strony.

Pierwsza pomoc w chwili śmierci

Gdy umiera bliska osoba bardzo trudno jest zebrać myśli. W takim momencie najważniejsze jest to, aby móc skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Warto od razu powiadomić wybrany wcześniej zakład pogrzebowy w Katowicach, którego pracownicy przyjadą na miejsce o dowolnej porze (nawet w środku nocy). Pracownicy firmy pogrzebowej zajmą się ciałem oraz udzielą klientom pierwszej pomocy psychologicznej, wyjaśniając również, jak wygląda dalsza procedura. Chcąc skorzystać z oferty zakładu pogrzebowego Sacrum mogą Państwo zadzwonić pod całodobowe numery telefonów: 501 873 658 oraz 536 723 777.

Przewiezienie ciała zmarłej osoby do chłodni

Profesjonalny zakład pogrzebowy w Katowicach gwarantuje swoim klientom godne zaopiekowanie się ciałem zmarłego. Pracownicy firmy, gdy tylko dostaną na to zgodę od lekarza, zabiorą ciało do karawanu, a następnie przewiozą je do firmowej chłodni. Dzięki temu nie muszą się już Państwo niczym kłopotać, mając pewność, że ciało bliskiej osoby jest zabezpieczone i zostanie kompleksowo przygotowane do uroczystości pogrzebowej.

Wsparcie w załatwieniu wszelkich formalności

Co prawda firma pogrzebowa nie wyręczy klientów w dopełnieniu wszystkich obowiązków formalnych, natomiast może wyjaśnić, jakie czynności należy wykonać po śmierci bliskiej osoby.  Podstawą jest tutaj uzyskanie karty zgonu na podstawie której pracownicy zakładu pogrzebowego mogą wyrobić aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Z doświadczenia wiemy, że klienci bardzo często nie wiedzą, co robić, gdzie się zgłosić i co ze sobą zabrać, dlatego nasi pracownicy zawsze służą tutaj pomocą.

Kompleksowa organizacja uroczystości pogrzebowej

To najważniejsze zadanie, jakie stoi przed wynajętym zakładem pogrzebowym w Katowicach. Klienci mają prawo oczekiwać, że uroczystość zostanie zorganizowana ściśle według wytycznych, dlatego zachęcamy, aby podzielili się Państwo swoimi oczekiwaniami z pracownikiem zakładu. To wyeliminuje ryzyko różnych pomyłek czy nieporozumień. Profesjonalne firmy świadczą usługi pogrzebowe wszelkiego typu. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zlecić wynajętemu zakładowi kompleksową organizację, włącznie z np. przygotowaniem wiązanek i wieńców pogrzebowych. Im więcej obowiązków powierzą Państwo profesjonalistom, tym mniej zostanie na Państwa barkach, co jest bardzo ważne w tak trudnym czasie.

Wypłata zasiłku pogrzebowego

Nie wszyscy wiedzą, że zakłady pogrzebowe – wybrane – wypłacają swoim klientom zasiłki pogrzebowe od ręki. Jest to ogromne wsparcie, zwłaszcza w sytuacji, gdy rodzina nie ma wystarczających środków na opłacenie organizacji uroczystości pogrzebowej. Przypominamy, że zasiłek pogrzebowy z ZUS jest wypłacany do 30 dni. Można jednak otrzymać go od zakładu pogrzebowego, który później sam występuje do ZUS z wnioskiem o wypłatę, jako faktyczny organizator pochówku ponoszący z tego tytułu udokumentowane koszty.

Pomoc w wyborze funeraliów

Bardzo ważną formą pomocy ze strony zakładu pogrzebowego w Katowicach jest wsparcie klientów na etapie wyboru wszelkich akcesoriów niezbędnych do zorganizowania pochówku. Przykładem może być tutaj trumna lub urna. Oferta producentów jest tak szeroka, że trudno jest się na coś zdecydować. W takiej sytuacji mogą Państwo liczyć na rzeczowe podpowiedzi naszych pracowników.

Organizacja transportu dla gości

Jeśli wiedzą Państwo, że część gości może mieć problem z dotarciem na miejsce pogrzebu (np. z powodu niepełnosprawności czy po prostu braku własnego samochodu), to zachęcamy do skorzystania z naszej usługi transportowej.

Publikacja nekrologów, rozwieszenie klepsydr

Zdarza się, że śmierć bliskiej osoby jest tak dużym szokiem dla rodziny, że ta nie jest nawet w stanie zatroszczyć się o zamówienie publikacji nekrologów, nie wspominając już o rozwieszeniu tradycyjnych klepsydr. Te obowiązki również można scedować na wynajęty zakład pogrzebowy w Katowicach.

Przygotowanie ciała do pogrzebu

Obowiązkiem zakładu pogrzebowego jest przygotowanie ciała zmarłej osoby. W skład tej usługi wchodzą czynności higieniczne, ubranie osoby zmarłej oraz przeprowadzenie różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Jeśli oczekują Państwo tak szerokiego wsparcia na etapie przygotowań do pochówku, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z firmą pogrzebową Sacrum. Nasze biura  mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz  w Katowicach przy ul. Matejki 4.