Cena pogrzebu – od czego zależy? Jak uniknąć wysokich kosztów usług pogrzebowych?

Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań jest to dotyczące rzeczywistych kosztów organizacji pogrzebu. Wiele osób odpowiedzialnych za zlecenie przygotowania uroczystości pożegnalnej nie może sobie pozwolić na to, aby wygospodarować bardzo wysoki budżet i szuka sensownych oszczędności. Ich znalezienie nie jest wcale takie trudne, o ile trafią Państwo na odpowiednią firmę pogrzebową w Katowicach. W kolejnym poradniku firmy Sacrum podpowiadamy, jak uniknąć wysokich kosztów i przestać się stresować wysokimi cenami usług pogrzebowych. 

Co ma największy wpływ na cenę pogrzebu?

Cena pogrzebu zawsze jest ściśle uzależniona od charakteru i przebiegu uroczystości, a także od wybranych akcesoriów pogrzebowych – przede wszystkim funeraliów. Dlatego nie da się jej z góry określić, choćby w przybliżeniu. Wiele osób szuka takich informacji w Internecie, jednak z doświadczenia możemy napisać, że jeśli ktoś twierdzi, iż pogrzeb kosztuje np. 10 tysięcy złotych, to po prostu zgaduje.

Zupełnie inna będzie cena pogrzebu świeckiego, inna wyznaniowego. Różnice występują również w przypadku pogrzebów tradycyjnych (z pochówkiem ciała) oraz kremacyjnych. Dlatego jeśli chcą Państwo uzyskać rzetelną informację na temat kosztu organizacji pogrzebu, to w pierwszej kolejności zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym domem pogrzebowym w Katowicach i podania nam podstawowych informacji na temat oczekiwanego charakteru i formy uroczystości. Dopiero na tej podstawie jesteśmy w stanie – wciąż w przybliżeniu – podać Państwu widełki cenowe.

Finalny koszt organizacji pogrzebu zawsze wynika ze szczegółowego kosztorysu przygotowanego przez pracownika naszego zakładu pogrzebowego w Katowicach. Podczas osobistego spotkania z rodziną zmarłej osoby pracownik spisze wszystkie oczekiwania, zaproponuje pewne rozwiązania, podpowie najlepsze opcje mieszczące się w budżecie klientów, a na koniec podsumuje to wszystko zestawieniem cenowym.

Na koszt pogrzebu składają się takie elementy, jak m.in.:

  • Wybór funeraliów – ogromne różnice cenowe występują pomiędzy trumnami i urnami, dlatego tutaj można poszukać daleko idących oszczędności, jeśli budżet nie pozwala Państwu na pełną dowolność;
  • Usługi pogrzebowe – czy obejmują one tylko podstawowe obowiązki przekazywane zakładowi pogrzebowemu, czy też w skład usług wchodzą takie, jak chociażby obsługa foto-video, obsługa muzyczna, transport gości na miejsce pogrzebu i konsolacji, załatwienie formalności cmentarnych etc.;
  • Rodzaj pogrzebu – czy ma to być pogrzeb tradycyjny, czy może kremacyjny;
  • Miejsce organizacji pochówku – wpływ na końcowy koszt może mieć nawet to, na jakim cmentarzu ma spocząć bliska osoba;
  • Wszelkie dodatki – można tutaj wymienić kwiaty, akcesoria pogrzebowe, odzież dla zmarłego i wiele innych;

Co zrobić, gdy dysponują Państwo niskim budżetem?

Najważniejsze jest to, aby zdali się Państwo na profesjonalizm zakładu pogrzebowego. W tym celu warto skontaktować się z firmą, która działa na lokalnym rynku od wielu lat i cieszy się bardzo dobrą opinią klientów. Oczywiście zapraszamy do skorzystania z usług zakładu pogrzebowego Sacrum.

Sporym wsparciem finansowym jest również zasiłek pogrzebowy. W firmie Sacrum wypłacamy go naszym klientom do ręki, dzięki czemu koszt organizacji uroczystości od razu jest niższy. W ten sposób unikają też Państwo czasochłonnej i męczącej procedury ubiegania się o wypłatę zasiłku pogrzebowego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Firma Sacrum zorganizuje dla Państwa pogrzeb w rozsądnej cenie

W tym artykule dowiedliśmy, że nie można z góry określić kosztu organizacji pogrzebu. Przybliżone wyliczenia nie mają większego sensu, ponieważ ostateczny kosztorys zawsze zależy od wybranych usług, akcesoriów i różnego rodzaju dodatków, jakich zażyczy sobie rodzina zmarłej osoby.

Wiemy natomiast, że może to budzić w Państwu niepewność, a wręcz obawę przed brakiem środków na zorganizowanie godnej uroczystości pogrzebowej. Tym bardziej zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszą firmą.

Firma Sacrum zorganizuje pogrzeb w Katowicach lub regionie, którego koszt będzie dla Państwa akceptowalny i z pewnością nie będzie stanowić nadmiernego obciążenia finansowego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, szerokiej ofercie oraz empatycznemu podejściu pracowników jesteśmy w stanie zaproponować takie rozwiązania, które z jednej strony przełożą się na godny charakter uroczystości, a z drugiej będą się mieścić w założonym przez Państwa budżecie.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, które mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 .

Oddajemy również do Państwa dyspozycji dwa całodobowe numery telefonów, pod którymi dyżurują wykwalifikowani, doświadczeni pracownicy: 501-873-658 oraz 536-723-777. Mogą Państwo z nich skorzystać w celu zgłoszenia śmierci bliskiej osoby, nawet w środku nocy. Pracownik firmy Sacrum bez zbędnej zwłoki skieruje na miejsce specjalistów, którzy profesjonalnie zajmą się ciałem zmarłej osoby i przewiozą je do naszej firmowej chłodni.