Firma pogrzebowa Katowice – jak z nią współpracować?

Zdecydowana większość osób w obliczu śmierci kogoś bliskiego decyduje się skorzystać ze wsparcia zakładu pogrzebowego. Jest to bardzo duże udogodnienie, ponieważ firmy świadczące usługi pogrzebowe w zasadzie przejmują na siebie wszystkie obowiązki związane z organizacją pochówku – na barkach rodziny zostaje tylko kwestia ustalenia daty i terminu pogrzebu. Chcąc zatrudnić firmę pogrzebową w Katowicach warto od razu wiedzieć, jak z nią współpracować, aby przygotowania do uroczystości przebiegały szybko i sprawie, a końcowy efekt był zgodny z oczekiwaniami klientów. Kilka cennych wskazówek podajemy w naszym poradniku.

Na początek trzeba wybrać odpowiednią firmę pogrzebową

Temu tematowi poświęciliśmy osobny poradnik, w którym szczegółowo podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę wybierając dom pogrzebowy w Katowicach. Przypomnijmy natomiast, że najważniejszymi kryteriami wyboru są:

  • doświadczenie firmy pogrzebowej w Katowicach,
  • opinie na temat firmy, które można znaleźć m.in. w Internecie lub uzyskać od znajomych, sąsiadów, rodziny etc.,
  • zakres usług świadczonych przez firmę pogrzebową.

Warto zwrócić również uwagę na ceny zakładów pogrzebowych. Każda profesjonalna firma pogrzebowa jest również w stanie tak dopasować swoje usługi, aby zmieścić się w budżecie, jakim dysponują klienci.

Warto spisać sobie wszystkie oczekiwania

Nasze doświadczenie pokazuje, że wielu klientów w momencie pierwszego spotkania z pracownikiem firmy pogrzebowej nie wie, czego w zasadzie oczekuje i jak wyobraża sobie przebieg oraz charakter uroczystości. Jest to zupełnie zrozumiałe, gdy w grę wchodzą tak silne emocje.

Dlatego radzimy, aby przed umówionym spotkaniem dokładnie zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać pogrzeb, jakie elementy są koniecznie, a z których można zrezygnować. Najlepiej będzie spisać sobie to wszystko na kartce, wcześniej konsultując się z najbliższą rodziną i osobami mającymi już doświadczenie w organizacji pogrzebów.

Rada

Nie zapominamy również o uszanowaniu woli zmarłego. Jeśli przed śmiercią zażyczył on sobie, aby jego ciało zostało poddane kremacji, to rodzina nie powinna się temu sprzeciwiać.

Skorzystanie z dobrych rad pracownika zakładu pogrzebowego

Podczas rozmowy z klientami pracownik firmy pogrzebowej z pewnością zwróci uwagę na pewne kwestie, które wymagają uściślenia. To zrozumiałe, że osoby spoza branży pogrzebowej nie do końca orientują się np. w rodzajach materiałów wykorzystywanych do produkcji trumien czy urn. Od tego są właśnie profesjonaliści.

Pracownik może np. zasugerować wprowadzenie pewnych zmian w planowanej uroczystości, aby nie miało to negatywnego wpływu na jej odbiór, natomiast umożliwiło obniżenie kosztów. Doświadczeni pracownicy zakładów pogrzebowych dobrze wiedzą też, które rozwiązania się nie sprawdzają, a z których na pewno nie należy rezygnować. Warto korzystać z takich wskazówek.

Przekazanie jak największej liczby obowiązków firmie pogrzebowej w Katowicach

Chcąc zapewnić sobie tzw. święty spokój i nie musieć zanadto angażować się w proces organizacji pochówku, dobrze będzie zdać się na profesjonalizm firmy pogrzebowej. W Sacrum jesteśmy w stanie przejąć na siebie niemal wszystkie obowiązki związane z przygotowaniami do pogrzebu, włącznie z zapewnieniem transportu dla gości czy klientów. Państwu pozostaje więc tylko skupić się na przeżywaniu żałoby.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto przekazać większość lub wszystkie obowiązki firmie pogrzebowej. Mowa o uniknięciu powielania niektórych czynności oraz wynikających z tego nieporozumień na etapie rozliczenia. Najlepszą opcją dla klientów jest powierzyć konkretne zadania profesjonalistom zgodnie z umową.

Poproszenie o kosztorys

Mają Państwo prawo poznać całościowy koszt organizacji pogrzebu jeszcze przed zawarciem umowy. Pracownik firmy pogrzebowej przygotuje taki kosztorys na podstawie wniosków z rozmowy z klientami, uwzględniając wszystkie Państwa oczekiwania oraz ustalenia. Jeśli końcowa kwota okaże się zbyt wysoka, wówczas należy poszukać oszczędności, np. rezygnując z niektórych usług czy wybierając nieco tańsze funeralia. Nie powinno to stanowić problemu dla profesjonalnej firmy pogrzebowej w Katowicach czy dowolnym innym mieście.

Rozliczenie zasiłku pogrzebowego

Nie wszyscy wiedzą, że zasiłek pogrzebowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można rozliczyć bezpośrednio z firmą pogrzebową. Zasiłek ten przysługuje bowiem temu, kto poniósł faktyczne koszty związane z organizacją pochówku – może więc o niego wystąpić także właściciel zakładu pogrzebowego, jeśli tak uzgodnił z klientami.

Sacrum jest jednym z nielicznych zakładów pogrzebowych, który wypłaca swoim klientom zasiłek pogrzebowy „do ręki”. Dzięki temu od razu zyskują Państwo środki potrzebne do opłacenia usług pogrzebowych, bez konieczności np. zaciągania pożyczki.