Jak wybrać usługi pogrzebowe? Poradnik firmy Sacrum

Usługi pogrzebowe to bardzo szeroka kategoria, która obejmuje wszelkie świadczenia realizowane przez profesjonalne firmy zajmujące się organizacją pochówków. Dawniej rola zakładu pogrzebowego ograniczała się jedynie do przetransportowania ciała z miejsca śmierci do chłodni, przygotowania zwłok do pogrzebu oraz asystowania rodzinie w dniu pożegnania. Dziś klienci mają znacznie większe oczekiwania, którym mogą sprostać wyłącznie najlepsze firmy pogrzebowe w Katowicach. Należy do nich zakład pogrzebowy Sacrum. W kolejnym poradniku podpowiadamy, jak wybrać usługi pogrzebowe, aby przygotowania do uroczystości mogły rozpocząć się jak najszybciej.

Warto wcześniej przemyśleć wybór konkretnych usług pogrzebowych

Ta porada odnosi się oczywiście do osób, które spodziewają się śmierci kogoś bliskiego – na przykład mąż/żona czy rodzic jest w stanie terminalnym i wiadomo, że wkrótce nastąpi pożegnanie. W takiej sytuacji, pomimo cierpienia i naturalnego odrzucania myśli o rozstaniu, mogą Państwo spróbować przemyśleć przebieg uroczystości pogrzebowej i wybrać takie usługi, na których szczególnie Państwu zależy. Jeśli jest taka możliwość, to o zdanie warto zapytać również odchodzącą osobę.

Skorzystanie ze wskazówek doradcy firmy pogrzebowej

Z doświadczenia wiemy, że wielu klientów ma poważne trudności z podjęciem decyzji odnośnie do wyboru konkretnych usług pogrzebowych. Nie ma w tym nic dziwnego: w trudnym czasie po śmierci bliskiej osoby, gdy bliscy wciąż mogą przeżywać szok, jest to naprawdę kłopotliwe i sprawia dodatkowy ból.

Dlatego w firmie pogrzebowej Sacrum kładziemy silny akcent na empatyczne podejście naszych pracowników w stosunku do klientów. Zależy nam na tym, aby rozmowa z doradcą była dla Państwa pomocna, rzeczowa i doprowadziła do efektu w postaci ustalenia przebiegu uroczystości pogrzebowej. Dzięki temu będziemy mogli szybko zająć się przygotowaniami do pochówku i zagwarantować Państwu przebieg uroczystości zgodnie z Państwa wyobrażeniami.

Jeśli nie mają Państwo żadnych konkretnych potrzeb, oczekiwań i nie wiedzą, na jakie usługi pogrzebowe się zdecydować, to radzimy zdać się na doradztwo naszego pracownika.

Rozmowa z rodziną i znajomymi

Jeśli mają Państwo bliskich lub znajomych, którzy niedawno zlecali organizację pogrzebu w Katowicach czy regionie, to na pewno dobrym pomysłem będzie zapytanie ich o radę. Wiele osób po czasie żałuje wybrania lub niewybrania konkretnych usług, dlatego takie doświadczenia są bardzo cenne.

Prosimy natomiast pamiętać, że ostateczną decyzję muszą Państwo podjąć samodzielnie i uzależnić ją od własnych oczekiwań. Opinie innych osób mogą być pomocne, natomiast nie powinny być głównym kryterium przy wyborze usług pogrzebowych.

Ważna jest kwestia budżetu

Wybór usług pogrzebowych zawsze powinien być skonfrontowany z tym, jakim budżetem Państwo dysponują. Zupełnie inny charakter będzie mieć uroczystość zorganizowana „na bogato”, gdzie rodzina w ogóle nie musiała się oglądać na koszty, a inny ta skromna, gdzie wyraźnie widać konieczność cięcia wydatków.

Nie jest natomiast tak, że ograniczony budżet uniemożliwia zorganizowanie godnej, podniosłej i estetycznej uroczystości pogrzebowej. Wiele zależy tutaj od inwencji i doświadczenia firmy pogrzebowej, która nawet mając do dyspozycji stosunkowo niewielkie środki może pozytywnie zaskoczyć klientów jakością organizacji pochówku.

Radzimy natomiast, aby przy ograniczonym budżecie skupić się tylko na tych najważniejszych usługach pogrzebowych.

Sacrum to jedna z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w Katowicach, która świadczy profesjonalne usługi także w całym regionie oraz na terenie Polski. Mamy wieloletnie doświadczenie, znakomite zaplecze, jak i wykwalifikowanych pracowników, dzięki czemu możemy zagwarantować Państwu najwyższą jakość obsługi.

Nasz dom pogrzebowy w Katowicach specjalizuje się w kompleksowej organizacji pogrzebów świeckich i wyznaniowych, zarówno tradycyjnych, jak i kremacyjnych. Oferujemy pełen zakres usług pogrzebowych, sprzedaż funeraliów, odzieży dla zmarłych czy pomoc w zorganizowaniu kwiatów na pogrzeb.

Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że wybierają zakład pogrzebowy w Katowicach, który stanie na wysokości zadania i zrealizuje wszystkie usługi zgodnie z Państwa oczekiwaniami, to już teraz zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Sacrum.

Szczegółowych informacji na temat świadczonych usług udzielą Państwu pracownicy naszych biur, które mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4.

Oddajemy do Państwa dyspozycji dwa całodobowe numery telefonów, pod którymi mogą Państwo zgłosić śmierć bliskiej osoby o dowolnej porze, mając gwarancję szybkiej reakcji ze strony naszych pracowników:

  • 501 873 658
  • 536 723 77