Które usługi pogrzebowe wybrać?

Usługi pogrzebowe to bardzo szeroka kategoria, która obejmuje wszelkie świadczenia realizowane przez profesjonalne firmy zajmujące się organizacją pochówków. Jeszcze do niedawna rola zakładu pogrzebowego ograniczała się jedynie do przetransportowania ciała z miejsca śmierci do chłodni, przygotowania zwłok do pogrzebu oraz asystowania rodzinie w dniu pożegnania. Dziś klienci mają znacznie większe oczekiwania, takie jak na przykład:

  • oprawa muzyczna,
  • obecność fotografa na uroczystości,
  • specjalny wystrój kaplicy. 

Mogą im sprostać jedynie najlepsze zakłady zajmujące się pochówkami, na przykład Sacrum, firma pogrzebowa w Katowicach

Osoby, które zajmują się organizacją ostatniego pożegnania, zazwyczaj chcą, by odbyło się ono jak najszybciej. Podpowiadamy, które usługi najlepiej wybrać, aby nie wydłużać czasu oczekiwania na pogrzeb.

zakład pogrzebowy katowice

Na co zwrócić uwagę przy wyborze usług pogrzebowych?

Jeśli zastanawiają się Państwo, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas przygotowywania uroczystości pogrzebowej, najlepiej zastanowić się nad tym, jaki rodzaj pochówku chcieliby Państwo wybrać dla bliskiej osoby. Ważne są również oczekiwania w stosunku do zakładu pogrzebowego oraz ustalenie podstawowych kwestii, takich jak:

  • określenie budżetu, który jest do dyspozycji,
  • wybór konkretnych usług pogrzebowych,
  • zastanowienie się, czego życzyła sobie osoba, którą chcemy pożegnać.

Dzięki temu łatwiej będzie Państwu zdecydować, jak ostatecznie ma wyglądać uroczystość. Firma Sacrum oferuje najwyższej jakości usługi pogrzebowe w Katowicach oraz całe województwo śląskie to obszar naszej działalności. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przygotuj się do organizacji uroczystości pogrzebowej

Jeśli ktoś z bliskiego otoczenia choruje, jest w stanie terminalnym i spodziewają się Państwo, że niebawem nadejdzie czas rozstania, warto już w tych ostatnich chwilach zastanowić się, jak ma wyglądać ostatnie pożegnanie. Jeśli jest taka możliwość, można porozmawiać o tym z bliską osobą i wziąć pod uwagę jej obawy i życzenia, na przykład w kwestii kremacji, czy pochówku tradycyjnego. 

Ostatnie wspólne chwile są obarczone smutkiem, cierpieniem i żalem. Często pojawia się w takim momencie niezgoda na zaistniałą sytuację. Mimo tych trudnych emocji warto jednak zmierzyć się z tym, co nieuniknione i, o ile to możliwe, trzeźwo ocenić sytuację oraz przygotować się na organizację uroczystości pogrzebowej.

Korzystanie ze wskazówek doradcy z firmy pogrzebowej

Wiemy, jak trudna jest sytuacja, w której się Państwo znajdują. Od wielu lat wspieramy naszych klientów w tych najgorszych chwilach. Zdajemy sobie sprawę, że podejmowanie decyzji w momencie pożegnania najbliższej osoby jest trudne, a nawet w wielu przypadkach, niemożliwe. 

W firmie pogrzebowej Sacrum kładziemy nacisk na empatyczne podejście naszych pracowników w stosunku do klientów. Zależy nam na tym, aby rozmowa z doradcą była dla Państwa pomocna, rzeczowa oraz żebyśmy wspólnie ustalili ostateczny kształt i przebieg uroczystości pogrzebowej. Dzięki temu będziemy mogli szybko zająć się przygotowaniami, przejmując od Państwa ciężar uciążliwych formalności. 

Jeśli nie mają Państwo żadnych konkretnych potrzeb, oczekiwań i nie wiedzą, na jakie usługi pogrzebowe się zdecydować, to chętnie doradzimy i zaplanujemy uroczystość w oparciu o nasze doświadczenie.

Rozmowa z rodziną i znajomymi

Jeśli mają Państwo bliskich lub znajomych, którzy zlecali w ostatnim czasie organizację pogrzebu w Katowicach lub regionie, to na pewno dobrym pomysłem będzie poproszenie ich o wsparcie. 

Będzie to nieoceniona pomoc w tym trudnym i bolesnym momencie. Skorzystanie z doświadczenia rodziny lub przyjaciół to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie. 

Ostateczna decyzja oczywiście będzie należała do Państwa. Niemniej jednak warto zasięgnąć opinii bliskich osób, które rozumieją sytuację i wiedzą, w jaki sposób najlepiej Państwu pomóc.

Określenie budżetu

Jedną z najistotniejszych kwestii, nad jaką warto się zastanowić, to kwestia budżetu. Zanim skontaktują się Państwo z firmą pogrzebową, najlepiej ustalić widełki finansowe, w których powinna się zmieścić. 

Sacrum dostosowuje zakres proponowanych usług do tego, ile chcieliby Państwo przeznaczyć na organizację uroczystości pogrzebowej. Ograniczony budżet nie jest przeszkodą. Nawet niewielkim nakładem finansowym godnie pożegnają Państwo swoich bliskich. 

Zakład pogrzebowy Sacrum w Katowicach

Sacrum to jedna z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w Katowicach, która świadczy profesjonalne usługi w całym regionie oraz na terenie Polski. Mamy wieloletnie doświadczenie, znakomite zaplecze oraz wykwalifikowanych pracowników Dzięki temu możemy zagwarantować Państwu najwyższą jakość obsługi.

Nasz dom pogrzebowy w Katowicach specjalizuje się w kompleksowej organizacji pogrzebów świeckich i wyznaniowych, zarówno tradycyjnych, jak i kremacyjnych. 

Oferujemy pełen zakres usług pogrzebowych, sprzedaż funeraliów, odzieży dla zmarłych czy pomoc w zorganizowaniu kwiatów na pogrzeb.

Jeśli chcą Państwo mieć pewność, że wybierają zakład pogrzebowy w Katowicach Szczegółowych informacji na temat świadczonych usług udzielą Państwu pracownicy naszych biur, które mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4.

Oddajemy do Państwa dyspozycji dwa całodobowe numery telefonów, pod którymi można skontaktować się z nami o każdej porze dnia i nocy. Porozmawiamy, doradzimy i zorganizujemy piękną uroczystość pożegnalną dla bliskiej Państwu osoby. Zachęcamy do kontaktu: