Oprawa pogrzebu – jakie elementy się na nią składają?

Organizacja pogrzebu w Katowicach czy w jakimkolwiek innym mieście jest bardzo przykrym obowiązkiem, który obecnie praktycznie zawsze ceduje się na wynajętą firmę pogrzebową. Profesjonaliści zadbają o każdy, nawet najmniejszy szczegół, odciążając tym samym swoich klientów i tworząc dla nich przestrzeń do przeżywania żałoby. Nie oznacza to natomiast, że rodzina w ogóle nie bierze udziału w przygotowaniach. Do podstawowych obowiązków najbliższych zmarłego należy podjęcie kluczowych decyzji odnośnie do oprawy pogrzebu. W poradniku firmy pogrzebowej Sacrum wymieniamy najważniejsze elementy oprawy, nad którymi warto się zastanowić przed rozpoczęciem organizacji uroczystości pogrzebowej.

Transport

Nie wszyscy wiedzą, że transport także jest elementem oprawy pogrzebowej. Większości naszych klientów zależy na tym, aby ciało lub prochy zmarłej osoby zostały przewiezione na miejsce pochówku eleganckim, luksusowym samochodem. Dlatego nasza firma pogrzebowa w Katowicach stale inwestuje w modernizację floty pojazdów, aby sprostać nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klientów.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że dom pogrzebowy w Katowicach Sacrum oferuje również usługę transportu dla gości uroczystości pogrzebowej. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie w sytuacji, gdy np. wiadomo, że na miejscu mogą być problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych lub wśród zaproszonych gości znajdują się osoby z niepełnosprawnością, starsze czy po prostu nieposiadające własnego auta.

Funeralia

Stanowią najważniejsze elementy składające się na oprawę pogrzebu. Jest to szeroka kategoria produktów, do której zaliczymy m.in. trumny, urny, szarfy, różnego rodzaju dewocjonalia, a także florystyka pogrzebowa.

Wybór funeraliów, zwłaszcza trumny lub urny, zawsze budzi ogromne emocje. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego pracownicy naszego zakładu pogrzebowego w Katowicach służą Państwu pomocą. Znają najnowsze trendy, doskonale orientują się w aktualnej ofercie producentów, dlatego zawsze dobrze Państwu doradzą, oczywiście uwzględniając także Państwa możliwości finansowe.

Kwiaty na pogrzeb

Kwiaty są nieodłącznym elementem oprawy pogrzebowej. Z doświadczenia wiemy, że wielu naszych klientów ma problem z wybraniem odpowiednich wiązanek i wieńców. Tymczasem wcale nie muszą być one sztampowe i powtarzalne pod względem estetycznym. Jeśli wolą Państwo zostawić to na barkach naszej firmy, to nie będzie z tym żadnego problemu – dysponujemy kontaktami do najlepszych florystów, z którymi współpracujemy od lat. To gwarantuje, że dostarczone przez nas wiązanki i wieńce będą stanowić bardzo efektowny element oprawy pogrzebu bliskiej Państwu osoby.

Oprawa muzyczna pogrzebu

Obecnie mamy znacznie szerszy wybór oprawy muzycznej – nawet w przypadku pogrzebu wyznaniowego. Wcale nie trzeba się ograniczać tylko do klasycznej trąbki czy skrzypiec. Coraz więcej klientów życzy sobie, aby np. w ostatniej drodze bliskiej osobie towarzyszyły dźwięki jej ulubionego utworu muzycznego, który może zostać odegrany z dostarczonego przez nas sprzętu – zapewniamy również profesjonalne nagłośnienie.

Obsługa fotograficzna i filmowa

To już standard, o który dopytuje większość osób wybierających poszczególne usługi pogrzebowe. Piękna fotograficzna czy filmowa pamiątka z pogrzebu jest czymś, do czego można wracać latami. Jest to także bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy np. osoby starsze i schorowane nie mogą uczestniczyć w pogrzebie – wówczas będzie możliwość pokazania im profesjonalnie wykonanych zdjęć czy filmu z przebiegu uroczystości.

Oprawa pogrzebu świeckiego

Coraz popularniejsze w naszym kraju pogrzeby świeckie (czyli bez udziału osoby duchownej i wykorzystania dewocjonaliów) charakteryzują się nieco inną oprawą niż te wyznaniowe. Nie chodzi tutaj tylko o brak krzyża czy innych elementów religijnych, ale także fakt, iż pożegnanie zwykle rozpoczyna się w domu pogrzebowym (nie w kaplicy czy kościele), a uroczystości przewodniczy Mistrz Ceremonii.

Warto także podkreślić, że oprawa pogrzebu świeckiego gwarantuje godny przebieg uroczystości. Nie trzeba się obawiać, że pogrzeb będzie „niepoważny” czy mało podniosły – zwłaszcza, jeśli powierzą Państwo jego organizację profesjonalistom.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą usług pogrzebowych Sacrum – jednej z najbardziej renomowanych firm pogrzebowych w Katowicach. Zapewniamy Państwu kompleksową organizację uroczystości zarówno w regionie, jak i w całym kraju.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, które mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4. Oddajemy do Państwa dyspozycji także całodobowe numery telefonów 501-873-658 oraz 536-723-777.