Transport Katowice – bardzo przydatna usługa pogrzebowa

Profesjonalne zakłady pogrzebowe mogą odciążyć swoich klientów w niemal wszystkich obowiązkach związanych z organizacją pochówku. Szczególną uwagę warto tutaj zwrócić na usługę transportową. Nie ogranicza się ona tylko do przewozu ciała zmarłego, ale może obejmować także transport gości na miejsce pogrzebu czy zaplanowanej stypy. Taką pomoc uzyskają Państwo w zakładzie pogrzebowym Sacrum. W poradniku wyjaśniamy, jakie formy transportu w Katowicach świadczymy dla naszych klientów.

Całodobowy przewóz zmarłych

Jest to podstawowa usługa transportowa w Katowicach, którą świadczymy oczywiście także w regionie oraz na terenie całego kraju. Gdy śmierć bliskiej osoby następuje w domu, to należy w pierwszej kolejności wezwać lekarza – po przyjeździe na miejsce lekarz stwierdzi zgon i wystawi kartę zgonu, która będzie potrzebna do uzyskania odpisu skróconego aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Następnie rodzina powinna powiadomić wybrany wcześniej zakład pogrzebowy. Każda profesjonalna firma oddaje do dyspozycji klientów całodobowy numer alarmowy, dzięki czemu nie trzeba czekać na przyjazd pracowników zakładu do rana.

Uwaga!

Mają Państwo pełną swobodę w wyborze zakładu pogrzebowego. Nawet jeśli na miejscu pojawią się pracownicy innej firmy, to nie muszą Państwo decydować się na skorzystanie z ich usług.

Zachęcamy również do lektury jednego z naszych poradników, w którym podpowiadamy, jak wybrać dobry dom pogrzebowy w Katowicach.
Po telefonicznym zawiadomieniu firmy pogrzebowej pracownik przyjmujący zgłoszenie wysyła na miejsce zespół, którego zadaniem będzie zaopiekowanie się ciałem zmarłej osoby. Pracownicy są specjalnie przeszkoleni, aby nie tylko wykonywać swoje obowiązki w sposób profesjonalny, ale także wykazywać się empatią. Często to oni jako pierwsi pocieszają pogrążonych w żałobie klientów oraz udzielają im niezbędnych informacji dotyczących dalszego postępowania.
W ramach tej usługi transportowej w Katowicach zajmiemy się przewiezieniem ciała zmarłego z miejsca zgonu do naszej chłodni. Ciało następnie zostanie poddane zabiegom przygotowującym je czy to do kremacji, czy pochówku tradycyjnego (złożenia w grobie w trumnie).

Transport krajowy i zagraniczny

Większość firm pogrzebowych działa tylko na lokalnym rynku. W Sacrum natomiast świadczymy usługi transportowe w Katowicach, na terenie całego województwa, kraju, a nawet za granicą. Jest to bardzo duże udogodnienie dla tych klientów, których bliski zmarł np. w oddalonym o kilkaset kilometrów mieście czy w innym kraju, a teraz trzeba przetransportować jego ciało na miejsce spoczynku.
Taki transport wymaga stosowania się do specjalnych procedur. Przede wszystkim konieczne jest prawidłowe zabezpieczenie ciała na czas przewozu, często zajmującego wiele godzin. Firma pogrzebowa musi również dysponować odpowiednim samochodem oraz akcesoriami, które zapewnią nie tylko bezpieczny, ale też godny transport zwłok.
Przykładowo: jeśli bliska Państwu osoba zmarła w Warszawie, natomiast pogrzeb odbędzie się w Katowicach, to mogą Państwo zlecić nam usługę transportową. Zajmiemy się tym w sposób kompleksowy, przejmując na siebie wszystkie obowiązki proceduralne oraz gwarantując pełne bezpieczeństwo przewozu ciała.

Transport dla klientów

Sacrum, jako jedna z nielicznych firm pogrzebowych, oddaje do dyspozycji swoich klientów kierowcę z firmowym samochodem. Jest to ogromne udogodnienie, szczególnie na początkowym etapie organizacji pogrzebu, kiedy klienci muszą np. załatwić sprawy urzędowe czy parafialne.
Ta usługa transportowa w Katowicach i regionie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów, gwarantując Państwu wysoki komfort, oszczędność czasu oraz niezbędne wsparcie w tym trudnym czasie – zwłaszcza, jeśli nie dysponują Państwo własnym samochodem i nie mogą liczyć na pomoc rodziny czy znajomych.

Transport dla gości

Z tej usługi transportowej w Katowicach korzysta coraz więcej naszych klientów. Jest ona szczególnie pomocna z punktu widzenia osób starszych, mających różnego rodzaju ograniczenia fizyczne czy po prostu niezmotoryzowanych. Jeśli wiedzą Państwo, że takie osoby chcą wziąć udział w uroczystości pogrzebowej, to warto zarezerwować dla nich komfortowy transport realizowany mini busami.
Takie rozwiązanie okazuje się być również bardzo praktyczne wtedy, gdy w pogrzebie ma wziąć udział dużo osób, a z góry wiadomo, że nie dla wszystkich wystarczy miejsc parkingowych pod cmentarzem. Chcąc uniknąć spóźnienia, stania w korkach czy konieczności pokonania dalekiego dystansu pieszo, warto skorzystać z naszej usługi transportowej – zarówno w drodze na miejsce pochówku, jak i ewentualnej stypy.
Już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą Sacrum. Świadczymy usługi pogrzebowe na najwyższym poziomie, zawsze dopasowując ich zakres do możliwości finansowych klientów.