Zakład funeralny – czym dokładnie się zajmuje?

Organizacja pogrzebu w Katowicach czy w dowolnym innym mieście na własną rękę jest szalenie czasochłonna i stresująca. W trudnych chwilach po stracie bliskiej osoby dobrze jest sobie tego oszczędzić i skorzystać z pomocy profesjonalistów. Doświadczony, polecany zakład funeralny zajmie się wszystkim, co tylko ma związek z przygotowaniem pochówku i towarzyszącej mu uroczystości – niezależnie od tego, czy planują Państwo pogrzeb wyznaniowy, czy świecki.

W kolejnym poradniku Sacrum, renomowanej firmy pogrzebowej w Katowicach, podpowiadamy, czym dokładnie zajmuje się zakład funeralny i czego można od niego oczekiwać.

Zaopiekowanie się ciałem zmarłej osoby

Podstawową usługą pogrzebową realizowaną przez każdy profesjonalny zakład funeralny jest odbiór ciała z miejsca zgonu. Może to być zarówno prywatny dom, jak i szpital, dom opieki czy zakład medycyny sądowej.

Zakład pogrzebowy ma prawo zabrać ciało w momencie, gdy rodzina zmarłego dysponuje już kartą zgonu wystawioną przez lekarza. Zakres obowiązków zakładu sprowadza się do wysłania na miejsce pracowników, którzy profesjonalnie zabezpieczą ciało, a następnie przetransportują je do zakładowej chłodni, w której będzie oczekiwać na dalsze czynności.

Doradztwo

Niedocenianą usługą świadczoną przez zakłady funeralne jest profesjonalne doradztwo. To szczególnie duże wsparcie dla osób, które zlecają organizację pogrzebu po raz pierwszy, nie znają obowiązujących procedur, nie mają również sprecyzowanych oczekiwań w zakresie oprawy uroczystości, wyboru funeraliów etc.

Doradca zakładu funeralnego pomoże klientom w podjęciu najlepszej decyzji. Zaprezentuje np. aktualnie dostępne modele trumien i urn, podpowie, które usługi pogrzebowe są szczególnie popularne i niezbędne, a z których można zrezygnować w celu obniżenia kosztów organizacji pogrzebu.

Dodatkowo można liczyć na pomoc w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego. W firmie Sacrum taki zasiłek wypłacamy naszym klientom do ręki, po prostu obniżając koszt organizacji uroczystości i we własnym zakresie występując o środki z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kompleksowa organizacja uroczystości pogrzebowej

Bezdyskusyjnie najważniejszym zadaniem, jakie stoi przed zakładem funeralnym, jest zorganizowanie uroczystości od A do Z. Większość klientów oczekuje, że nie będzie musiała osobiście angażować się w przygotowania, po prostu przekazując swoje oczekiwania doradcy zakładu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, oszczędzające mnóstwo nerwów i czasu.

Zakład funeralny odpowiada za wszystkie szczegóły uroczystości pogrzebowej. Może nawet zorganizować kwiaty, wykupić publikację nekrologów czy rozwiesić klepsydry. Dodatkowo firmy pogrzebowe oferują profesjonalną usługę przygotowania ciała do pogrzebu.

Transport zwłok

Tę usługę mogą świadczyć jedynie doświadczone zakłady pogrzebowe – takie jak Sacrum. Z transportu zwłok najczęściej korzystają klienci, którzy muszą przewieźć ciało zmarłej osoby z miejsca śmierci na miejsce pochówku. Sacrum oferuje zarówno krajowy, jak i zagraniczny transport zwłok – zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tej usługi na naszej stronie internetowej.

Pomoc w załatwieniu formalności pogrzebowych

Organizacja pogrzebu to nie tylko wybór trumny, urny, kwiatów i miejsca spoczynku bliskiej osoby. Do tej listy trzeba jeszcze dopisać szereg spraw formalnych, takich jak uzyskanie odpisu skróconego aktu zgonu, ustalenie daty pogrzebu z zarządcą cmentarza czy proboszczem, a także wykupienie kwatery (o ile wcześniej nie zostało już to zrobione).

Załatwienie tych formalności może być bardzo kłopotliwe i czasochłonne, zwłaszcza dla osób niezmotoryzowanych. Tutaj znów z pomocą przychodzi Państwu zakład funeralny Sacrum, który w razie potrzeby może udostępnić Państwu firmowy samochód z kierowcą.

Jeśli szukają Państwo zaufanego, rzetelnego i doskonale ocenianego zakładu pogrzebowego w Katowicach, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sacrum. Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe nie tylko na terenie Górnego Śląska, ale również w innych regionach kraju.

Jako profesjonalny dom pogrzebowy w Katowicach zapewniamy Państwu pełną opiekę naszego doradcy, który nie tylko pomoże Państwu wybrać konkretne usługi, ale również wyręczy Państwa w załatwieniu niektórych formalności. Celem jest umożliwienie Państwu skupienia się na przeżywaniu żałoby i zagwarantowanie satysfakcji z przebiegu uroczystości pogrzebowej zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszymi biurami, które mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4. Do Państwa dyspozycji oddajemy również dwa całodobowe numery telefonów:

  • 501 873 658
  • 536 723 77