Długi czas oczekiwania na pogrzeb w Katowicach. Czy można to jakoś przyspieszyć?

Pandemia zabrała już ponad 100 tys. Polaków. Tak ogromna liczba zgonów w okresie mniej niż 2 lat jest najwyższą od czasów II Wojny Światowej. Nie może zatem dziwić, że zakłady pogrzebowe w Katowicach i innych miastach w Polsce nie nadążają z organizowaniem pochówków. Procedury wydłużają się również w urzędach, biurach parafialnych i u zarządców cmentarzy komunalnych. Wszystko to powoduje, że obecnie czas oczekiwania na pogrzeb w Katowicach nierzadko wynosi ponad tydzień. Wielu naszych klientów odczuwa przez to silny stres, co też jest w pełni zrozumiałe – w końcu dopiero pogrzeb pozwala w pełni pogodzić się ze stratą i tworzy przestrzeń do przeżywania żałoby.

Czy istnieją jakieś sposoby na to, aby przyspieszyć procedury pogrzebowe? Na szczęście tak, a kilka z nich omawiamy w poradniku zakładu pogrzebowego Sacrum w Katowicach. 

Wybór odpowiedniej firmy pogrzebowej

Najlepszym sposobem na to, aby móc maksymalnie skrócić czas przygotowań do uroczystości pogrzebowej, jest zatrudnienie firmy, która obsługuje swoich klientów na bieżąco. Wymaga to oczywiście odpowiedniego zaplecza w postaci dużej liczby pracowników, samochodów oraz dostępności niezbędnych akcesoriów pogrzebowych, na czele z funeraliami. Jeśli wszystkie warunki są spełnione, to można oczekiwać, że zakład pogrzebowy nie będzie tym czynnikiem, który opóźni organizację pochówku, a wręcz ją przyspieszy.

Jest to również dobry argument przemawiający za tym, aby organizację pogrzebu powierzyć doświadczonemu, dużemu zakładowi, który cieszy się wysoką renomą na lokalnym rynku i oferuje usługi pogrzebowe od wielu lat. Zapraszamy do skorzystania z oferty Sacrum – jednej z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w Katowicach i na Górnym Śląsku.

Powierzenie wszystkich obowiązków wybranemu zakładowi

Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że przygotowania do uroczystości pogrzebowej będą przebiegać bez żadnych przeszkód, a jedyne ograniczenie w zakresie terminu pochówku będzie stanowić kalendarz parafialny czy zarządcy cmentarza komunalnego, to radzimy scedować wszystkie obowiązki związane z pogrzebem na wybraną firmę.

Można to zrobić już podczas pierwszego spotkania z pracownikiem firmy. Mając wizję pogrzebu mogą Państwo przekazać wszystkie oczekiwania, które zostaną spełnione przez wybrany zakład. Dzięki temu firma nie musi na bieżąco dopytywać klientów o różnego rodzaju szczegóły, co zawsze wydłuża proces przygotowań i tym samym odsuwa w czasie datę pochówku.

Szybkie dostarczenie dokumentów

Niezbędne dla przyspieszenia przygotowań do uroczystości pogrzebowej jest oczywiście zebranie i dostarczenie do zakładu wymaganych dokumentów. Mamy na myśli przede wszystkim kartę zgonu, na podstawie której pracownicy zakładu pogrzebowego Sacrum w Państwa imieniu mogą uzyskać w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwym ze względu na miejsce śmierci bliskiej osoby odpisy aktów zgonu.

Jeśli nie dysponują Państwo własnym samochodem, co utrudnia dotarcie do urzędu i szybkie uzyskanie dokumentów, to prosimy poinformować o tym naszego pracownika. Firma pogrzebowa Sacrum udostępnia swoim klientom auto z kierowcą, dzięki czemu mogą Państwo o wiele sprawniej i wygodniej załatwić formalności poprzedzające właściwe przygotowania do uroczystości pogrzebowej.

Uzgodnienie daty pogrzebu z proboszczem

Zwykle to rodzina przejmuje na siebie obowiązek zarezerwowania daty uroczystości żałobnej w kościele, która jest elementarną częścią pogrzebu wyznaniowego. Radzimy zatem jak najszybciej skontaktować się z proboszczem i poprosić go o pierwszy możliwy termin.

Szybkie podjęcie decyzji odnośnie do wybranych funeraliów

Przygotowania do uroczystości pogrzebowej, a tym samym pochówek może opóźnić również zbyt długie zastanawianie się nad wyborem funeraliów. Z doświadczenia wiemy, że jest to bardzo trudne zadanie dla bliskich zmarłej osoby, zwłaszcza wtedy, gdy dysponują ograniczonym budżetem i nie mają żadnych preferencji estetycznych czy w zakresie materiału, z jakiego została wykonana trumna/urna. Mogą Państwo tutaj liczyć na pomoc naszych pracowników.

Organizację pogrzebu warto powierzyć profesjonalistom

Pogrzeb to bardzo trudny dzień w życiu tych, którzy byli blisko związani ze zmarłą osobą. Dlatego dobrze jest zadbać o to, aby uroczystość pożegnalna miała przebieg zgodny z wyobrażeniami rodzinny. To zadanie należy powierzyć wybranemu domowi pogrzebowemu w Katowicach. Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Sacrum.

Jesteśmy jedną z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w Katowicach, która priorytetowo traktuje spełnianie oczekiwań klientów. Dbamy o to, aby nawet w okresie pandemii organizować uroczystości pożegnalne w możliwie jak najkrótszych terminach, jednak nigdy kosztem jakości świadczonych usług.

Już teraz zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami w Katowicach, które mieszczą się przy ulicy Markiefki 92 oraz Matejki 4. Do Państwa dyspozycji oddajemy także dwa całodobowe numery telefonów:

  • 501-873-658 oraz
  • 536-723-777.