Jakie usługi pogrzebowe warto powierzyć profesjonalistom?

W chwili śmierci bliskiej osoby trudno jest skupić się na obowiązkach związanych z organizacją pochówku. Właśnie dlatego na rynku działają profesjonalne firmy świadczące usługi pogrzebowe, które zdejmują z barków swoich klientów ogromny ciężar, mogąc wyręczyć ich w niemal wszystkich czynnościach dotyczących pogrzebu. Oferta firmy pogrzebowej Sacrum jest tak szeroka, że początkowo nasi klienci miewają problem z wybraniem tych usług, które rzeczywiście są im potrzebne i wpisują się w ich wyobrażenie uroczystości pożegnalnej. W naszym poradniku podpowiadamy, które usługi pogrzebowe okazują się być szczególnie przydatne w tak trudnych chwilach. 

Transport ciała do chłodni

Zwyczajowo jest to pierwsza usługa, z jakiej korzystają osoby zatrudniające zakład pogrzebowy w Katowicach czy w dowolnym innym mieście. Prosimy pamiętać, że to Państwo decydują o tym, która firma zajmie się transportem ciała do chłodni, a następnie kompleksową organizacją pogrzebu. Jedyny wyjątek stanowi sytuacja, w której śmierć nastąpiła w wyniku wypadku czy potencjalnego przestępstwa – wówczas okoliczności muszą najpierw zostać wyjaśnione przez prokuraturę, dlatego ciało zostanie przewiezione do zakładu medycyny sądowej.

Jeśli jednak śmierć bliskiej osoby nastąpiła w domu, wówczas wyłącznie Państwo podejmują decyzję odnośnie do tego, która firma zajmie się transportem ciała. Wybierając zakład pogrzebowy Sacrum z Katowic mogą mieć Państwo pewność, że nasi pracownicy zajmą się ciałem w sposób godny, dochowując wszelkich procedur. Zostanie ono przewiezione do naszej chłodni, w której będzie oczekiwać na dalsze czynności związane z pogrzebem.

Kompleksowe przygotowanie ciała do pochówku lub kremacji

To bardzo popularna usługa, z której korzystają praktycznie wszyscy klienci naszej firmy pogrzebowej w Katowicach. Przygotowanie ciała należy powierzyć profesjonalistom, którzy wiedzą, jak uzyskać efekt oczekiwany przez rodzinę – najczęściej bliskim zależy na tym, aby zmarła osoba wyglądała, jakby spała. Z kolei w przypadku śmierci w tragicznych okolicznościach zadaniem naszych specjalistów jest zamaskowanie śladów np. wypadku.

To warto wiedzieć

Profesjonalnego przygotowania wymaga również ciało, które zostanie poddane spopieleniu. Przed aktem kremacji zwykle bliscy chcą jeszcze pożegnać się ze zmarłą osobą, dlatego wygląd ciała nie może potęgować bólu przeżywanego przez cierpiącą rodzinę.

Ta usługa obejmuje również ubranie ciała przed umieszczeniem go w trumnie. Jeśli nie posiadacie Państwo odzieży dla osoby zmarłej w firmie pogrzebowej Sacrum mogą państwo prosić o specjalny całun który zastępuje odzież, jest to znacznie korzystniejsze pod względem finansowym, niż kupowanie nowej garderoby w sklepie.

Zorganizowanie wieńców i wiązanek pogrzebowych

Nie wszyscy klienci w obliczu śmierci bliskiej osoby są w stanie znaleźć w sobie na tyle sił, aby samodzielnie zadbać o zamówienie nieodłącznych elementów każdej uroczystości pogrzebowej, czyli wieńców i wiązanek. Mogą Państwo powierzyć to naszym pracownikom, co jest o tyle korzystne, że z jednej strony oszczędzają Państwo czas (który można poświęcić na przeżywanie żałoby i godzenie się ze stratą), a z drugiej także pieniądze (oferujemy znacznie korzystniejsze ceny niż indywidualne kwiaciarnie).

Dodatkowo mogą Państwo powierzyć nam przewiezienie wieńców i wiązanek na miejsce uroczystości pogrzebowej. To duże udogodnienie dla osób, które nie dysponują własnym samochodem lub po prostu wiedzą, że wieniec nie zmieści się w aucie bez ryzyka jego uszkodzenia.

Uzyskanie zasiłku pogrzebowego

Sacrum jest jednym z nielicznych zakładów pogrzebowych w Katowicach, który wypłaca swoim klientom zasiłek pogrzebowy do ręki. To bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy nie dysponują Państwo oszczędnościami umożliwiającymi sfinansowanie pogrzebu. Przypominamy, że zasiłek pogrzebowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest wypłacany w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku, czyli zawsze już po pochówku.

Odbierając zasiłek w firmie Sacrum mogą Państwo ze spokojem opłacić wybrane usługi i nie kłopotać się wypełnianiem wniosków oraz denerwować oczekiwaniem na pieniądze z ZUS.

Pomoc w załatwieniu wszelkich spraw urzędowych

Sacrum to dom pogrzebowy w Katowicach, który doskonale rozumie, w jak trudnym momencie znajdują się osoby przeżywające stratę kogoś bliskiego. Nie każdy może od razu dojść do siebie po takim ciosie, opanować emocje i metodycznie zacząć załatwiać różnego rodzaju sprawy urzędowe, jak na przykład uzyskanie odpisu skróconego aktu zgonu.

Dlatego oddajemy do Państwa dyspozycji samochód z kierowcą – nasz pracownik pomoże Państwu krok po kroku dopełnić wszystkich formalności. To wielkie wsparcie, szczególnie dla osób starszych i nieposiadających własnego samochodu oraz niemogących liczyć na nikogo bliskiego.

Z wszystkich wymienionych usług mogą Państwo skorzystać w firmie pogrzebowej Sacrum z Katowic. Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami mieszczącymi się w przy ulicy Markiefki 92 oraz Matejki 4.