Transport zwłok Katowice – jak wybrać odpowiednią firmę pogrzebową?

Transport zwłok to specjalistyczna usługa realizowana wyłącznie przez niektóre firmy pogrzebowe w Katowicach. Należy do nich Sacrum, jedna z najbardziej renomowanych firm świadczących usługi pogrzebowe na terenie Górnego Śląska i całego kraju. Chcąc zlecić transport zwłok powinni Państwo w pierwszej kolejności skupić się na znalezieniu odpowiedniej firmy, która zagwarantuje maksymalny profesjonalizm oraz godne zaopiekowanie się ciałem zmarłej osoby, przestrzegając przy tym obowiązujących w Polsce przepisów. Jak wybrać taką firmę? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym znajdą Państwo kilka cennych wskazówek.

Doświadczenie w realizowaniu usługi transportu zwłok

Nie ma przypadku w tym, że nie wszystkie firmy pogrzebowe świadczą usługę transportu zwłok – tym bardziej międzynarodowego. Wymaga to dużych nakładów inwestycyjnych, oddelegowania pracowników, a także perfekcyjnego przygotowania transportu od strony formalnej i logistycznej.

Nie wszystkie zakłady pogrzebowe chcą się tego podjąć. Dlatego pierwszym krokiem, jaki powinni Państwo wykonać, jest znalezienie firmy świadczącej usługę transportu zwłok. Pomocny będzie Internet – profesjonalne zakłady posiadają własne strony www, na których opisują zakres usług.

Co ważne, wybierając firmę do zrealizowania transportu zwłok warto zweryfikować jej doświadczenie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skontaktować się z kilkoma zakładami pogrzebowymi i po prostu zapytać, ile transportów zrealizowały, czy były to transporty na znaczne odległości, czy tylko w obrębie jednej miejscowości itd.

Znajomość przepisów

Przepisy dotyczące transportu zwłok są bardzo restrykcyjne, natomiast każda firma pogrzebowa świadcząca te usługę musi je znać i oczywiście ich przestrzegać. W szczególności dotyczy to transportu ciała (przepisy odnoszące się do przewozu urny z prochami są mniej wymagające).

Przed powierzeniem transportu zwłok danej firmie pogrzebowej warto upewnić się, że jest ona na bieżąco z obowiązującymi przepisami.

Posiadanie odpowiedniego zaplecza

Mamy oczywiście na myśli wszystko to, co jest niezbędne do profesjonalnego zrealizowania usługi transportu zwłok.

Dodatkowo radzimy dopytać, czy firma dysponuje odpowiednim samochodem, pozwalającym na przetransportowanie ciała bliskiej osoby w godnych warunkach.

Kompleksowa realizacja usługi

Najwygodniej z punktu widzenia rodziny jest zlecić transport zwłok takiej firmie, która zajmie się realizacją tej usługi od A do Z – również pod kątem formalnym. Dzięki temu bliscy zmarłej osoby zaoszczędzą mnóstwo czasu i nerwów, mając przy tym pewność, że ciało zostanie dowiezione we wskazane miejsce w ustalonym terminie, bez żadnych problemów i bez ryzyka np. uszkodzenia zwłok.

Opinie dotychczasowych klientów

Renoma firmy to bardzo dobre kryterium wyboru – i to zarówno w przypadku zlecania organizacji pogrzebu w Katowicach czy regionie, jak i transportu zwłok. Po wstępnym wytypowaniu kilku zakładów pogrzebowych radzimy zapoznać się z opiniami na ich temat, które najłatwiej będzie znaleźć w Internecie.

Transport zwłok mogą Państwo powierzyć firmie Sacrum

Sacrum to renomowany dom pogrzebowy w Katowicach Bogucicach, który ma wieloletnie doświadczenie w realizowaniu odpowiedzialnej usługi transportu zwłok. Świadczymy ją nie tylko w Katowicach, ale też w całym kraju oraz za granicą.

Warto podkreślić, że międzynarodowy transport zwłok wymaga szczególnej dbałości oraz przestrzegania precyzyjnych przepisów. Niezbędne jest uzyskanie zezwolenia odpowiedniego organu (starosty lub prezydenta miasta, na terenie którego planowany jest pochówek), a także przedstawienie wymaganych zaświadczeń. W tym wszystkim mogą Państwa wyręczyć pracownicy firmy pogrzebowej Sacrum.

Jeśli chcą mieć Państwo pewność, że usługa transportu zwłok bliskiej osoby zostanie zrealizowana w sposób godny, terminowy oraz przepisowo, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zakładem pogrzebowym w Katowicach w Dzielnicy Bogucice.

Zakład pogrzebowy Sacrum oferuje szereg usług pogrzebowych, zapewniając kompleksową organizację uroczystości, niezależnie od jej charakteru (pogrzeb świecki, wyznaniowy, tradycyjny lub kremacyjny). Z całą naszą ofertą zapoznają się Państwo na stronie internetowej Sacrum.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, to nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu z biurami Sacrum w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4. Śmierć bliskiej osoby mogą Państwo zgłosić dzwoniąc pod nasze całodobowe numery telefonów: 501 873 658 oraz 536 723 77.