Usługi pogrzebowe w dobie kryzysu. Jak zorganizować niedrogą uroczystość pożegnalną?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nadchodzą gorsze, kryzysowe lata. To zmusi nas do szukania oszczędności i unikania niepotrzebnych wydatków. W szczególnie trudnej sytuacji mogą się znaleźć osoby, które muszą pochować kogoś bliskiego, a brakuje im środków na zorganizowanie uroczystości pogrzebowej na najwyższym poziomie. Na szczęście odpowiedzialne firmy pogrzebowe w Katowicach, takie jak Sacrum, stają na wysokości zadania i wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów.

Profesjonalne usługi pogrzebowe wcale nie muszą być drogie. Nawet przy mocno ograniczonym budżecie wciąż można zlecić organizację godnej, niedrogiej uroczystości, pamiętając o kilku zasadach. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Warto otwarcie rozmawiać z pracownikiem zakładu pogrzebowego

Największym błędem, jaki mogą popełnić osoby nieposiadające wystarczających środków na kompleksową organizację pogrzebu, jest ukrywanie tego faktu przed pracownikiem zakładu. Jeśli zadeklarują Państwo gotowość do opłacenia każdej usługi pogrzebowej, to pracownik oczywiście nie będzie oponować.

Dużo rozsądniej jest rozmawiać z pracownikiem zakładu otwarcie i poinformować go, jakim budżetem Państwo dysponują. Wówczas doświadczony pracownik zaproponuje Państwu tylko takie usługi pogrzebowe, na których opłacenie mogą sobie Państwo pozwolić.

Prosimy pamiętać, że nawet skromna uroczystość pogrzebowa może mieć godny, elegancki charakter – mniejszy budżet wcale nie jest przeszkodzą nie do przejścia.

Rezygnacja z tego, co nie jest konieczne

Skromny budżet wymusza zrezygnowanie z takich usług świadczonych przez firmę pogrzebową, które z założenia są przeznaczone dla osób dysponujących większą kwotą czy nawet nieliczących się z pieniędzmi.

Tutaj radzimy zdać się na doświadczenie pracownika zakładu pogrzebowego w Katowicach, który wyjaśni Państwu, z których usług nie można zrezygnować (np. przygotowanie ciała do pochówku, przetransportowanie zwłok z zakładu pogrzebowego na miejsce spoczynku, asysta przy kremacji etc.), a które nie są konieczne.

Sposobów na oszczędności mogą Państwo poszukać także poza zakładem pogrzebowym. Mamy na myśli chociażby zrezygnowanie z kosztownej konsolacji w lokalu czy nawet dostarczenie ubrań pogrzebowych dla zmarłego zamiast kupowania ich od firmy organizującej pochówek.

Wybór tańszych akcesoriów pogrzebowych

Usługi pogrzebowe świadczone przez wynajętą firmę nie są jedynym obszarem, w którym można poszukać oszczędności. Zauważmy, jak ogromne różnice cenowe występują pomiędzy poszczególnymi akcesoriami – na przykład trumnami czy urnami.

Szukając tańszych funeraliów prosimy zapytać o to naszego doradcę, który zaproponuje Państwu estetyczne, dobrze wykonane, a przy tym dostępne nawet na przeciętną kieszeń akcesoria pogrzebowe.

Czy kremacja rzeczywiście jest tańsza niż pochówek tradycyjny?

Wiele osób wychodzi z założenia, że kremacja jest o wiele tańsza w porównaniu z tradycyjnym pochówkiem. To nie do końca prawda. Pamiętajmy, że w przypadku kremacji należy doliczyć koszt jej organizacji, urny oraz trumny kremacyjnej co sumarycznie daje nam koszta podobne do tańszej trumny w przypadku pogrzebu tradycyjnego. Jednak mimo wszystko w przypadku pochówku z kremacją koszta powinny być niższe, chociażby ze względu na dużo mniejsze koszta cmentarne.

Zasiłek pogrzebowy – duże wsparcie dla osób w trudnej sytuacji finansowej

Każdy, kto ponosi koszt organizacji pogrzebu, ma prawo do pobrania zasiłku pogrzebowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – kwota zasiłku to 4000 zł. Zwracamy natomiast uwagę na to, że zasiłek jest wypłacany dopiero po dostarczeniu wniosku i dokumentów potwierdzających poniesione wydatki, co może zająć nawet 30 dni.

Z myślą o osobach będących w trudnej sytuacji finansowej firma Sacrum oferuje możliwość wypłacenia zasiłku pogrzebowego z góry – wówczas to my będziemy uprawnieni do otrzymania zasiłku z ZUS, oszczędzając naszym klientom mnóstwo czasu, nerwów, a przede wszystkim eliminując finansową przeszkodę na drodze do zorganizowania godnego pogrzebu bliskiej osobie. O szczegóły prosimy zapytać naszego doradcę.

Firma Sacrum świadczy profesjonalne usługi pogrzebowe na każdą kieszeń

Jeśli chcą Państwo zlecić organizację pogrzebu w Katowicach przy ograniczonym budżecie, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z firmą Sacrum. Jesteśmy jednym z najlepiej ocenianych domów pogrzebowych w Katowicach, który zawsze dopasowuje swoją ofertę do możliwości finansowych klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym zakresem świadczonych usług pogrzebowych. Odpowiedzi na wszelkie pytania udzielą Państwu pracownicy naszego zakładu pogrzebowego w Katowicach, posiadającego biura w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4.

Oddajemy do Państwa dyspozycji dwa całodobowe numery telefonów, pod którymi mogą Państwo zgłosić śmierć bliskiej osoby i uzyskać szybką pomoc oraz skorzystać ze wsparcia naszych pracowników:

501 873 658

536 723 77.