Co zrobić, gdy nie mamy czasu na przygotowanie pogrzebu? Rozwiązaniem są profesjonalne usługi pogrzebowe

Żyjemy w bardzo szybkich czasach. Choć brzmi to jak truizm, to faktem jest, że wielu z nas naprawdę ma problem z wygospodarowaniem choćby chwili na zajęcie się sprawami rodzinnymi i czysto prywatnymi. Jesteśmy w wiecznym pędzie, skupiając się na karierze zawodowej i łapczywie chwytając każdą okazję do odpoczynku. W tym kontekście zupełnie zrozumiała jest sytuacja osoby, której zmarł ktoś bliski, a nie ma ona czasu na osobiste zajęcie się przygotowaniami do pogrzebu. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszą propozycją jest skorzystanie z profesjonalnych usług pogrzebowych, które w Katowicach i regionie świadczy firma Sacrum. Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Firma pogrzebowa odciąży Państwa w większości spraw związanych z organizacją pochówku

Nie da się ukryć, że wsparcie zakładu pogrzebowego w Katowicach czy w dowolnym innym mieście jest dziś czymś bezcennym, zwłaszcza dla osób zabieganych, niemających kompletnie czasu na to, aby osobiście zaangażować się w organizację pogrzebu kogoś bliskiego. Takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości.

W firmie Sacrum regularnie gościmy osoby, które wprost przyznają, że z powodu natłoku obowiązków zawodowych i rodzinnych nie mogą poświęcić się sprawom pogrzebowym i szukają w tym zakresie pomocy. Dziś wielu naszych klientów (a wręcz większość) oczekuje, że firma pogrzebowa zajmie się dosłownie wszystkim. Staramy się wychodzić naprzeciw takim potrzebom, dlatego stale rozszerzamy naszą ofertę, aby rzeczywiście móc zagwarantować klientom kompleksową organizację pochówku, z minimalnym udziałem rodziny.

Powody, dla których bliscy nie chcą lub nie mogą zaangażować się w organizację pogrzebu są różne. Samo stwierdzenie o „braku czasu” jest mocno ogólnikowe, a często kryją się pod nim takie przyczyny, jak:

  • trudna sytuacja zawodowa (brak możliwości wzięcia kilku dni urlopu, zmiana pracy, rozkręcanie własnego biznesu etc.),
  • problemy natury psychicznej (dotyczy to osób, które bardzo mocno przeżywają stratę kogoś bliskiego i nie są w stanie podjąć żadnej wiążącej decyzji, nie wspominając już o samodzielnym zaplanowaniu uroczystości pogrzebowej),
  • znaczna odległość od miejsca organizacji pochówku (jeśli np. planowany jest pogrzeb w Katowicach, a zlecający na co dzień mieszka w centralnej Polsce, to oczywiste jest, że nie może osobiście pilotować wszystkich przygotowań).

Niezależnie od tego, co decyduje o tym, że nie mogą Państwo zaangażować się w organizację pogrzebu, to szukając firmy, która zajmie się tym kompleksowo zachęcamy do zainteresowania się ofertą Sacrum – jednego z najbardziej renomowanych domów pogrzebowych w Katowicach.

Jakie obowiązki można powierzyć firmie pogrzebowej?

W praktyce możliwe jest dziś całkowite zdanie się na profesjonalizm wynajętej firmy pogrzebowej. To duże udogodnienie dla osób niemających czasu lub z innej obiektywnej przyczyny niemogących zaangażować się w organizację uroczystości pożegnalnej.

Nasza firma pogrzebowa w Katowicach może wyręczyć Państwa w takich sprawach, jak chociażby załatwienie formalności na niektórych cmentarzach ( w zależności od wewnętrznych przepisów danego cmentarza), zapewnienie obsługi pogrzebu, dostarczenie niezbędnych funeraliów, przygotowanie i dostarczenie kwiatów, zapewnienie obsługi muzycznej, dźwiękowej, filmowej i fotograficznej etc. Jeśli planują Państwo pogrzeb ze spopieleniem ciała, to także zapewniamy pełną obsługę w tym zakresie.

Bardzo dużym udogodnieniem dla klientów, którzy nie mają w ogóle czasu, aby zająć się sprawami około-pogrzebowymi, jest nasza oferta wypłaty zasiłku pogrzebowego do ręki. Dzięki temu nie tylko od razu maleje koszt organizacji uroczystości, ale także unikają Państwo żmudnej i czasochłonnej procedury ubiegania się o zasiłek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Bez wątpienia jest to bardzo wygodne rozwiązanie, w sam raz dla osób zabieganych.

Minimalne zaangażowanie w organizację pogrzebu jest nieodzowne

Na koniec musimy jeszcze zaznaczyć, że osoby odpowiedzialne za zlecenie organizacji pogrzebu – czyli najczęściej najbliższa rodzina – muszą w pewnym stopniu zaangażować się w cały proces, w tym w sprawy formalne – w przypadku pogrzebu wyznaniowego konieczna może być  osobista wizyta w biurze parafialnym w celu rozmowy z administracją parafii bądź cmentarza.

Dodatkowo muszą znaleźć Państwo trochę czasu na rozmowę z pracownikiem naszej firmy pogrzebowej, któremu przekażą Państwo swoje oczekiwania odnośnie do przebiegu uroczystości, jej charakteru, miejsca pochówku, wyboru trumny/urny, odzieży pogrzebowej, kwiatów etc.

Jeśli oczekują Państwo profesjonalnej, kompleksowej obsługi w zakresie organizacji pogrzebu, z minimalnym udziałem z Państwa strony, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, które mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4. Na Państwa zgłoszenia czekamy również pod całodobowymi numerami telefonów: 501 873 658 oraz 536 723 77.