Co zrobić, gdy rodziny nie stać na profesjonalne usługi pogrzebowe w Katowicach?

profesjonalne-uslugi-pogrzebowe-katowice

Organizacja pogrzebu w Katowicach jest nie tylko bardzo obciążająca psychicznie, ale także niestety finansowo. Koszty branży funeralnej rosną tak samo, jak ma to miejsce w każdym innym sektorze, stąd osoby, które właśnie straciły kogoś bliskiego muszą się liczyć z koniecznością poniesienia niemałych wydatków. Wszystko jednak zależy od ostatecznego zakresu wybranych przez rodzinę usług pogrzebowych. Uroczystość można zorganizować stosunkowo niedużym kosztem, nie narażając tym samym klientów zakładu pogrzebowego na stres i nadmierne obciążenie finansowe. Po szczegóły zapraszamy do poradnika firmy pogrzebowej Sacrum w Katowicach.

Wybór zakładu pogrzebowego, który rozumie trudną sytuację klientów

Każda profesjonalna firma pogrzebowa w Katowicach w pierwszej kolejności kieruje się interesem klientów, dlatego nie ma mowy o tym, aby – pisząc kolokwialnie – „naciągać” cierpiące osoby na usługi, na które zwyczajnie ich nie stać. Dlatego punktem wyjścia w przypadku chęci zorganizowania pogrzebu niskim kosztem jest znalezienie odpowiedniego zakładu pogrzebowego.

Warto się tutaj kierować opiniami dotychczasowych klientów oraz renomą firmy na lokalnym rynku. Zakłady z długą tradycją bardzo dbają o dobre relacje z klientami, dlatego zawsze dopasowują swoją ofertę do możliwości finansowych rodziny. Taką polityką niezmiennie kieruje się firma pogrzebowa Sacrum w Katowicach.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wielu osób zwyczajnie nie stać na opłacenie organizacji uroczystości pogrzebowej w wyższej opcji cenowej. Dlatego nasi pracownicy podczas spotkania z klientami przedstawiają różne dostępne opcje. Jeśli budżet jest mocno ograniczony, wówczas proponują takie rozwiązania, które z jednej strony zagwarantują godne pożegnanie bliskiej osoby, a z drugiej nie wpędzą klientów w problemy ekonomiczne.

Uwaga na pożyczki!

Niestety, wiele osób dowiadując się, ile kosztują usługi pogrzebowe, w pierwszym odruchu rozważa zapożyczenie się, byle tylko móc opłacić organizację efektownej uroczystości. W grę wchodzi tutaj typowe dla naszego narodu przeświadczenie, że na pogrzebie się nie oszczędza i musi on zrobić duże wrażenie na zaproszonych gościach. Warto jednak powstrzymać się przed takim myśleniem i podejść do sprawy zdroworozsądkowo.

Na pewno odradzamy zapożyczanie się tylko po to, aby opłacić usługę zakładu pogrzebowego w Katowicach. W szczególności trzeba uważać na tzw. chwilówki, czyli pożyczki prywatne charakteryzujące się bardzo wysokimi kosztami obsługi. To prosta droga do wpadnięcia w jeszcze większe problemy finansowe. Pewnym rozwiązaniem może być natomiast skorzystanie z pomocy rodziny, o ile z góry wiemy, że będziemy w stanie spłacić dług w rozsądnym terminie.

Zawsze natomiast najlepszym wyborem jest ograniczenie kosztów pogrzebu poprzez rezygnację z części usług oraz wybranie tańszych funeraliów. Bez problemu można oszczędzić na trumnie/urnie, ubraniu pogrzebowym, transporcie czy kwiatach. Warto tutaj zdać się na doświadczenie i wiedzę pracowników wybranego domu pogrzebowego w Katowicach, którzy znając sytuację finansową klientów będą w stanie wskazać rozwiązania mieszczące się w ich budżecie.

Co z zasiłkiem pogrzebowym?

Zasiłek pogrzebowy w założeniu ma umożliwić bliskim zmarłej osoby opłacenie kosztów organizacji pochówku. Problem w tym, że świadczenie to od lat nie było waloryzowane (dokładnie od 2011 roku) i obecnie jego wysokość zupełnie nie przystaje do realiów rynkowych. Pisząc wprost: bardzo trudno jest sfinansować pogrzeb w oparciu wyłącznie o zasiłek pogrzebowy.

Ile wynosi zasiłek pogrzebowy? W 2021 roku jest to kwota dokładnie 4000 złotych brutto. Warto podkreślić, że tyle samo pieniędzy wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych, WBE, MSWiA jak i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zasiłek pogrzebowy jest przyznawany do wysokości poniesionych kosztów. Należy zatem je udokumentować, najlepiej przedstawiając rachunki i faktury. Po złożeniu wniosku ZUS lub KRUS ma aż 30 dni na wypłatę świadczenia.

Wiedząc o tym, że formuła wypłaty zasiłku pogrzebowego nie rozwiązuje problemów osób mających ograniczone środki finansowe, zakład pogrzebowy Sacrum zaproponował bardzo korzystne dla swoich klientów rozwiązanie. Wypłacamy zasiłek pogrzebowy do ręki, dzięki czemu koszt organizacji pochówku od razu jest dla Państwa znacznie niższy.

Dzięki temu rozwiązaniu nie muszą Państwo długo czekać na przyznanie świadczenia np. z ZUS, składać wniosków i dokumentować poniesionych wydatków. O wypłatę zasiłku wystąpimy sami, jako firma, która poniosła faktyczne koszty organizacji pogrzebu – jest to w pełni zgodne z obowiązującymi w Polsce przepisami.

Jeśli więc dysponują Państwo bardzo ograniczonym budżetem, ale mimo to chcą mieć pewność, że uroczystość pogrzebowa będzie mieć godny charakter, to zapraszamy do skorzystania z usług firmy pogrzebowej Sacrum.

Biura naszego zakładu pogrzebowego mieszczą się w Katowicach-Bogucicach przy ulicy Leopolda Markiefki 92 oraz w Katowicach-Centrum przy ulicy Matejki 4.