Czym się kierować wybierając usługi pogrzebowe w Katowicach?

W obliczu śmierci bliskiej osoby pojawia się nie tylko żal, uczucie osobistej tragedii i pustki, ale często także obawa związana z organizacją uroczystości pożegnalnej. Szczególnie dotyczy to osób, które nigdy wcześniej nie miały z tym do czynienia i nie wiedzą, od czego właściwie zacząć. Na szczęście obecnie nie ma żadnego problemu ze znalezieniem profesjonalnej firmy pogrzebowej w Katowicach czy w dowolnym innym mieście. Pewne wątpliwości może natomiast budzić kwestia wybrania konkretnych usług pogrzebowych – zwłaszcza, że oferta zakładów jest dziś bardzo szeroka, co w praktyce oznacza, że dana firma może zorganizować uroczystość dokładnie tak, jak życzy sobie tego rodzina, spełniając nawet wydawałoby się bardzo wygórowane oczekiwania. Czym zatem należy się kierować wybierając konkretne usługi pogrzebowe? Zapraszamy do lektury poradnika firmy pogrzebowej Sacrum

Dostępny budżet

Zacznijmy od najbardziej oczywistej kwestii. W większości przypadków wybór usług pogrzebowych jest determinowany tym, jakim budżetem dysponuje rodzina zmarłego. Gdy jest on mocno ograniczony, wówczas naturalne jest zrezygnowanie z efektownych, ale jednocześnie kosztownych usług. W naszym zakładzie pogrzebowym zawsze staramy się doradzić takie rozwiązania, które zagwarantują odpowiednią oprawę pogrzebu, natomiast nie narażą klientów na wysokie wydatki.

Charakter uroczystości pogrzebowej

Jest to kwestia indywidualna, zależna m.in. od tego, kogo żegnamy, jak zażyłe stosunki łączyły nas z tą osobą, a także od prywatnych preferencji w zakresie estetyki i pompatyczności pogrzebu. Wiadomo, że niektóre rodziny z góry oczekują, aby uroczystość robiła wrażenie swoim rozmachem – wówczas decydują się na wszystkie najefektowniejsze usługi pogrzebowe, włącznie z elementami muzycznymi, wideofilmowaniem, obsługą fotograficzną, specjalną oprawą, dostarczeniem najpiękniejszych i najokazalszych wieńców pogrzebowych etc.

Coraz częściej jednak słyszymy od naszych klientów, że ich celem jest zorganizowanie skromnej, prywatnej uroczystości pożegnalnej, dlatego ograniczają oni usługi pogrzebowe do niezbędnego minimum, bardziej stawiając na ich jakość.

Własne przekonania

Nikt nie powiedział, że każdy pogrzeb musi przebiegać według dokładnie tego samego schematu. Obecnie wybór usług pogrzebowych jest tak szeroki, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zorganizować uroczystość o mocno indywidualnym charakterze, zgodną z przekonaniami czy po prostu oczekiwaniami rodziny. Warunek jest jeden: zawsze należy zadbać o godny przebieg uroczystości, adekwatny do okoliczności, w jakich się znajdujemy.

Jeśli np. nie wyobrażają sobie Państwo, aby uroczystości pogrzebowej przewodniczyła osoba duchowna, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby powierzyć naszemu zakładowi pogrzebowemu w Katowicach zorganizowanie pogrzebu świeckiego z Mistrzem Ceremonii, natomiast bez jakichkolwiek elementów wyznaniowych.

Dobry gust

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj pogrzebu ostatecznie się Państwo zdecydują, to koniecznie należy pamiętać o tym, że wciąż jest to uroczystość żałobna. Tym samym wszelkie usługi pogrzebowe powinny być dobierane w taki sposób, aby nikogo nie raziły, nie łamały konwencji (a przynajmniej nie do przesady) i nie obdzierały pogrzebu z godności. Zawsze radzimy naszym klientom, że jeśli nie wiedzą, jakie usługi i elementy pogrzebowe wybrać, to powinni kierować się kryterium dobrego smaku.

Okoliczności, w jakich nastąpiła śmierć

To także warto wziąć pod uwagę wybierając konkretne usługi pogrzebowe. Jeśli śmierć bliskiej osoby była spodziewana, ponieważ była to osoba w podeszłym wieku i ciężko chorująca, to uroczystość pogrzebowa może mieć nawet charakter wspominkowy i raczej nie będą jej towarzyszyć bardzo silne emocje. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku pogrzebów osób, które odeszły nagle, co było szokiem dla rodziny i przyjaciół. W takiej sytuacji bliscy często decydują się na skromne, maksymalnie skrócone uroczystości, aby nie potęgować swojego cierpienia.

Jeśli chcą mieć Państwo pewność perfekcyjnej organizacji pogrzebu w Katowicach lub innym mieście, to już teraz zachęcamy do kontaktu z firmą pogrzebową Sacrum. Jesteśmy jednym z najbardziej renomowanych domów pogrzebowych w Katowicach, oferującym pełen zakres usług – tych standardowych, jak i realizowanych na indywidualną prośbę klientów.

Szczegółowych informacji oraz wsparcia w tych trudnych chwilach udzielą Państwu pracownicy biur naszego zakładu pogrzebowego w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4. Do Państwa dyspozycji oddajemy także dwa całodobowe numery telefonów 501-873-658 oraz 536-723-777.