Dlaczego warto wybrać firmę pogrzebową w Katowicach jeszcze przed śmiercią bliskiej osoby?

Osoby spodziewające się, że w niedługim czasie stracą kogoś ukochanego, różnie na to reagują. Czasami pojawia się bunt przeciwko temu, co nieuchronne, inni popadają w marazm i nie chcą do siebie dopuścić tej tragicznej myśli. Nie brakuje jednak osób, które zaczynają działać metodycznie i zawczasu szukają odpowiedniej firmy pogrzebowej w Katowicach odpowiedzialnej za organizację uroczystości pożegnalnej. Nie ma w tym nic cynicznego – takie podejście jest bardzo wskazane z kilku ważnych powodów. Omawiamy je w poradniku firmy pogrzebowej Sacrum. 

Możliwość spokojnego poszukania odpowiedniej firmy

Każdy, kto stracił bliską osobę, doskonale wie, że w chwili śmierci bardzo trudno jest podejmować racjonalne decyzje – tym bardziej dotyczące tak ważnej kwestii, jak wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego w Katowicach. Skutkuje to tym, że często kierujemy się tutaj tylko np. atrakcyjnie wyglądającą reklamą czy po prostu dzwonimy do firmy, która jako pierwsza wyświetla się w wyszukiwarce internetowej.

Jeśli proces wyboru firmy pogrzebowej rozpoczniemy jeszcze przed śmiercią ukochanej osoby, to zyskamy o wiele więcej czasu i ze spokojem będziemy mogli przeanalizować różne oferty, zwracając uwagę na opinie dotychczasowych klientów, zakres świadczonych usług pogrzebowych, doświadczenie, staż rynkowy czy oczywiście ceny.

Takie podejście sprawdza się o wiele lepiej. Idealnie byłoby również nie poprzestawać tylko na wybraniu firmy pogrzebowej, ale też skontaktować się z nią i wypytać o wszelkie szczegóły dotyczące organizacji pochówku, przebiegu uroczystości oraz tego, co może zrobić za nas dany zakład pogrzebowy. 

Brak dodatkowych nerwów w chwili śmierci bliskiej osoby

W momencie, gdy dowiadujemy się o odejściu kogoś kochanego, trudno jest zebrać myśli. Pojawiają się bardzo silne emocje, w głowie panuje pustka, a to sprzyja podejmowaniu nieprzemyślanych decyzji oraz uleganiu wpływom innych.

Wykorzystują to niektóre firmy pogrzebowe, które przysyłają na miejsce zgonu swoich pracowników, a ci następnie nagabują rodzinę o skorzystanie z ich usług. Jeśli nie mieli Państwo wcześniej wybranej firmy pogrzebowej, to może się okazać, że dla świętego spokoju powierzą Państwo ciało bliskiego pracownikom przypadkowego zakładu.

Poza tym wiedząc wcześniej, która firma pogrzebowa będzie odpowiedzialna za organizację pochówku, mogą Państwo powiadomić ją o śmierci bliskiej osoby za pośrednictwem całodobowego numeru telefonu i mieć pewność, że wkrótce na miejscu pojawią się wykwalifikowani pracownicy, którzy zaczną wykonywać swoje czynności w sposób profesjonalny.

Wcześniejsze omówienie szczegółów pogrzebu

Wybierając firmę pogrzebową jeszcze przed śmiercią bliskiej osoby zyskują Państwo czas na to, aby ze spokojem omówić plan organizacji pochówku z pracownikiem firmy. Bez zbędnych emocji i bez pośpiechu mogą Państwo spisać listę oczekiwań, a nawet skonsultować ją z umierającą osobą, o ile jest taka możliwość.

Dzięki temu przygotowania do organizacji pogrzebu ruszą praktycznie natychmiast po uzyskaniu odpisu skróconego aktu zgonu, a Państwo będą mogli w pełni skupić się na przeżywaniu żałoby po stracie ukochanej osoby, zamiast jeździć przez kilka dni po mieście i załatwiać sprawy, o które można było zadbać wcześniej.

Na tym etapie pracownik zakładu pogrzebowego może zwrócić Państwa uwagę na ważne kwestie wymagające omówienia i wcześniejszego przemyślenia – na przykład dotyczące wyboru charakteru pogrzebu, miejsca pochówku, wyboru kwiatów, trumny/urny i innych funeraliów etc. Daje to duży komfort psychiczny, tak bezcenny w trudnym momencie godzenia się ze stratą ukochanej osoby.

Jeśli spodziewają się Państwo, że bliska osoba wkrótce odejdzie, ponieważ np. uległa ciężkiemu wypadkowi czy od dłuższego czasu choruje, to jest to odpowiedni moment, aby zacząć rozglądać się za odpowiednim domem pogrzebowym w Katowicach. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Sacrum.

Jesteśmy jedną z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych na Śląsku, która zajmuje się organizacją pochówków także w innych regionach Polski. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów, wykwalifikowaną kadrą pracowników oraz wieloletnim doświadczeniem, co pozwala nam zagwarantować Państwu najwyższą jakość obsługi.

Biura zakładu pogrzebowego Sacrum mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4. Oddajemy do Państwa dyspozycji dwa całodobowe numery telefonów, pod którymi dyżurują pracownicy przyjmujący zgłoszenia o śmierci i kierujący na miejsce zespół odpowiedzialny za zaopiekowanie się ciałem i udzielenie wsparcia naszym klientom.

Numery alarmowe to:

  • 501-873-658
  • 536-723-777

Sacrum zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebów w Katowicach – zarówno wyznaniowych, jak i świeckich. Zapraszamy do sprawdzenia całej naszej oferty oraz do zapoznania się z opiniami dotychczasowych klientów potwierdzającymi nasze wysokie kwalifikacje.