Omówienie organizacji pogrzebu w Katowicach. Jak to wygląda w praktyce?

Śmierć bliskiej osoby jest oczywiście bardzo dużym szokiem, który przez pewien czas uniemożliwia zebranie myśli i podejmowanie racjonalnych działań. W pewnym momencie trzeba się jednak z tego otrząsnąć i przystąpić do systematycznego załatwiania poszczególnych spraw związanych z przygotowaniami do pochówku. Pierwszą decyzją podjętą przez rodzinę powinno być wybranie odpowiedniej firmy pogrzebowej w Katowicach, której zostanie powierzona organizacja uroczystości. Wybrana firma będzie natomiast potrzebować podstawowych informacji od swoich klientów, dlatego zawsze punktem wyjścia jest spotkanie z klientami i omówienie organizacji pogrzebu.

Nie jest to ani bardzo czasochłonne, ani uciążliwe, o ile po drugiej stronie biurka siedzi doświadczony pracownik zakładu pogrzebowego. Jak przebiega omawianie poszczególnych etapów uroczystości i przekazywanie obowiązków, jakie zostaną scedowane na dom pogrzebowy? Wyjaśniamy to w poradniku firmy Sacrum

Dobry doradca skupia się na słuchaniu

Dobrego doradcę przydzielonego przez zakład pogrzebowy można poznać po tym, że przede wszystkim słucha swoich klientów. Pracownik firmy pogrzebowej nie powinien niczego narzucać pogrążonej w żałobie rodzinie, ale poświęcić jej tyle czasu, ile potrzeba, aby klienci mogli przedstawić swoje oczekiwania odnośnie do charakteru i przebiegu uroczystości pogrzebowej.

Doradca wszystko to notuje, oczywiście dopyta także o kilka kwestii, które zostały pominięte przez klientów z uwagi na przeżywanie silnych emocji i brak doświadczenia w organizowaniu uroczystości pogrzebowej.

Przedstawienie sposobów na organizację pogrzebu zgodnie z życzeniami klientów

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji, na przykład w zakresie rodzaju uroczystości pogrzebowej (rodzina może się zdecydować czy to na pogrzeb świecki, czy wyznaniowy), doradca zaproponuje konkretne rozwiązania. Ważne jest przy tym, aby otwarcie mówić o swoich możliwościach finansowych. W branży pogrzebowej ceny poszczególnych usług i akcesoriów potrafią się drastycznie różnić, stąd są one skierowane do klientów dysponujących zarówno skromnym, jak i niemal nieograniczonym budżetem.

Doradca przestawi zatem Państwu dostępne opcje, które następnie będą dalej omawianie w taki sposób, aby wypracować wszystkie szczegóły składające się na obraz godnej uroczystości pogrzebowej, spełniającej oczekiwania i wyobrażenia klientów.

Doradca będzie dla Państwa źródłem inspiracji

Podczas omawiania organizacji pogrzebu mogą Państwo liczyć na to, że doradca sam zaproponuje różne rozwiązania i podpowie Państwu, na co warto się zdecydować, a z czego lepiej zrezygnować, np. aby nie zwiększać już i tak bardzo ograniczonego budżetu. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia osób, które nigdy wcześniej nie uczestniczyły w organizacji uroczystości pogrzebowej i nie wiedzą, jakie usługi są niezbędne, jakie akcesoria należy zakupić, jakie obowiązują trendy w zakresie funeraliów etc.

Ostateczny wybór rozwiązań pogrzebowych

Po ustaleniu wszystkich szczegółów doradca przedstawi Państwu plan organizacji uroczystości wraz z omówieniem zakresu obowiązków scedowanych na zakład pogrzebowy. Jeśli wszystko będzie dla Państwa zrozumiałe, wówczas doradca wyliczy koszty pogrzebu. Po podpisaniu umowy rozpoczną się właściwe przygotowania.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Sacrum

Sacrum to jedna z najlepiej ocenianych firm pogrzebowych w Katowicach. Klienci cenią nas przede wszystkim za maksymalne zaangażowanie w proces organizacji uroczystości pożegnalnej, kompleksową ofertę oraz empatyczne, profesjonalne podejście. Nasz dom pogrzebowy w Katowicach zapewnia Państwu wsparcie na każdym etapie – również w załatwieniu uciążliwych spraw formalnych (oferujemy m.in. możliwość skorzystania z naszego firmowego samochodu z kierowcą, co jest bardzo dużym udogodnieniem dla osób niezmotoryzowanych i w podeszłym wieku).

Jeśli priorytetem jest dla Państwa profesjonalna obsługa w zakresie organizacji pogrzebu w Katowicach, to już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92

Do dyspozycji klientów oddajemy również dwa całodobowe numery telefonów:

  • 501-873-658
  • 536-723-777.

Pod tymi numerami stale dyżurują pracownicy naszego zakładu pogrzebowego w Katowicach, którzy udzielą Państwu niezbędnych informacji, a także przyjmą zgłoszenie o śmierci i skierują na miejsce naszych specjalistów odpowiedzialnych za profesjonalne, godne zaopiekowanie się ciałem.

Sacrum świadczy usługi pogrzebowe w Katowicach, w regionie Górnego Śląska oraz w całej Polsce. Już teraz zapraszamy do kontaktu i umówienia spotkania z naszym doradcą, który odciąży Państwa w formalnościach związanych z organizacją uroczystości pogrzebowej, podpowie najlepsze rozwiązania dostępne w Państwa budżecie oraz udzieli rzeczowych odpowiedzi na wszelkie pytania związane z pogrzebem.