Organizacja pochówku w Katowicach – jak to robi profesjonalna firma pogrzebowa?

Każdy pogrzeb w Katowicach to duże przeżycie dla rodziny zmarłej osoby, a jednocześnie wyzwanie dla firmy, która została wynajęta w celu kompleksowego zajęcia się organizacją uroczystości. Nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o pogrzebie wyznaniowym czy świeckim, kremacyjnym czy tradycyjnym. Zawsze jest to ogromna odpowiedzialność, którą mogą wziąć na siebie wyłącznie doświadczone zakłady pogrzebowe. Wiele osób zlecając organizację pochówku w Katowicach robi to po raz pierwszy i nie wie, czego może się spodziewać, ani czego może oczekiwać od firmy pogrzebowej. W naszym artykule wyjaśniamy, jakie czynności przeprowadza firma Sacrum, co pozwoli Państwu zrozumieć przebieg przygotowań do pogrzebu bliskiej osoby.

Przyjęcie zgłoszenia

Odpowiedzialność zakładu pogrzebowego za organizację pochówku zaczyna się już w momencie przyjęcia zgłoszenia o śmierci osoby bliskiej klientom. Z doświadczenia wiemy, że jeśli śmierć nastąpiła w domu lub w zakładzie opieki, to nie ma czasu na zajmowanie się sprawami pobocznymi – kluczowe jest to, aby jak najszybciej wysłać na miejsce wykwalifikowanych pracowników, którzy profesjonalnie zajmą się ciałem i przetransportują je do zakładowej chłodni.

Nasi pracownicy są przeszkoleni w zakresie postępowania z klientami, którzy przeżywają traumę, często wciąż są w szoku i nie potrafią zebrać myśli. Dlatego zawsze mogą Państwo liczyć na wsparcie pracowników zakładu pogrzebowego Sacrum, którzy m.in. poinformują o konieczności uzyskania karty zgonu.

Omówienie wszystkich szczegółów związanych z uroczystością pogrzebową

Po odebraniu ciała, najczęściej następnego lub jeszcze tego samego dnia umawiamy spotkanie z klientami. Pracownik naszej firmy pogrzebowej z empatią, ale też profesjonalizmem, dopytuje o oczekiwania klientów, podsuwa różne pomysły, sugeruje najlepsze rozwiązania dostępne w budżecie rodziny zmarłej osoby.

Na tym etapie mogą Państwo wybrać konkretne usługi pogrzebowe, a także wskazać preferowany rodzaj pochówku – czy ma to być pogrzeb wyznaniowy czy świecki, kremacyjny czy może tradycyjny ze złożeniem ciała w grobie.

Przez cały czas mogą Państwo liczyć na pomoc naszego pracownika, która często okazuje się być nieoceniona. Wielokrotnie jest tak, że klienci nie spodziewając się śmierci bliskiej osoby nie mają żadnych konkretnych oczekiwań, nie wiedzą, na jakie usługi się zdecydować, mają problem z wybraniem konkretnych funeraliów etc. Właśnie w takich sytuacjach ujawnia się profesjonalizm i doświadczenie wynajętej firmy pogrzebowej.

Wsparcie klientów na etapie załatwiania różnego rodzaju formalności

Jednym z wyróżników naszego zakładu pogrzebowego jest to, że nigdy nie pozostawiamy klientów samych. Dobrze wiemy, że w tym trudnym momencie życia nikt nie ma głowy do załatwiania spraw urzędowych. Nie da się ich jednak zbagatelizować.

Dlatego zakład pogrzebowy Sacrum świadczy swoim klientom profesjonalną pomoc, która polega m.in. na udostepnieniu samochodu z kierowcą. Dzięki temu, szczególnie osoby starsze, schorowane i niezmotoryzowane, znacznie szybciej i wygodniej załatwią sprawy związane z organizacją ceremonii pogrzebowej.

 Z myślą o komforcie naszych klientów wprowadziliśmy możliwość wypłaty zasiłku pogrzebowego do ręki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, których nie stać na sfinansowanie organizacji pogrzebu. Szczegóły przedstawi Państwu doradca firmy pogrzebowej Sacrum.

Obsługa uroczystości w dniu pogrzebu

Końcowym aktem organizacji pochówku w Katowicach jest asystowanie przez naszych pracowników klientom w dniu pożegnania bliskiej osoby. Pracownicy firmy Sacrum odpowiadają m.in. za przewóz ciała na miejsce uroczystości pogrzebowej, następnie za przeniesienie trumny lub urny na miejsce spoczynku oraz całą oprawę pogrzebu zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Zapraszamy do skorzystania z usług firmy pogrzebowej Sacrum

Sacrum to dom pogrzebowy w Katowicach cieszący się bardzo dobrą opinią klientów. Zapewniamy kompleksową organizację pochówków wyznaniowych i świeckich, nie tylko w Katowicach i regionie, ale też w całej Polsce.

O jakości świadczonych przez nas usług najlepiej świadczy fakt, że należymy do grona najczęściej rekomendowanych zakładów pogrzebowych w Katowicach. Klienci nam ufają, dlatego gros pogrzebów organizujemy z polecenia.

Zapraszamy do zapoznania się z całym zakresem usług świadczonych przez naszą firmę pogrzebową w Katowicach i regionie. Poza organizacją pochówków zapewniamy również m.in. profesjonalny transport zwłok, przygotowanie ciała do pogrzebu czy asystę przy kremacji.

Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z naszymi biurami, które mieszczą się w Katowicach – Bogucicach przy ulicy Markiefki 92 oraz w Katowicach – Centrum przy ulicy Matejki 4. Jeśli chcą Państwo zgłosić śmierć bliskiej osoby, to oddajemy do Państwa dyspozycji dwa całodobowe numery telefonów: 501 873 658 oraz 536 723 77.