Organizacja pogrzebu w Katowicach. Warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa

Usługi pogrzebowe kojarzą się przede wszystkim z kompleksową organizacją uroczystości pożegnalnej, za co bezpośrednio odpowiada wynajęta firma. Jest to oczywiście ogromne wsparcie dla pogrążonej w żałobie rodziny, która oszczędza dzięki temu mnóstwo czasu i może się w pełni skupić na stopniowym godzeniu się ze stratą. Warto natomiast wiedzieć, że profesjonalna firma pogrzebowa w Katowicach zawsze zaoferuje swoim klientom także doradztwo, które przydaje się na kilku kluczowych etapach przygotowań do uroczystości pogrzebowej. Więcej o tym przeczytają Państwo w poradniku firmy Sacrum

Doradztwo w pierwszych chwilach po śmierci bliskiej osoby

Śmierć współmałżonka, rodzica, dziadka czy dziecka jest bardzo silnym ciosem, po którym trudno jest się otrząsnąć. Wiele osób przeżywa wtedy szok i nie wie, co należy zrobić w momencie otrzymania informacji o odejściu kogoś bliskiego. I właśnie na tym etapie bardzo przydaje się wsparcie ze strony profesjonalnego domu pogrzebowego w Katowicach czy w dowolnym innym mieście.

Każda firma pogrzebowa powinna udostępnić swoim klientom całodobowy numer alarmowy, pod który można zadzwonić o dowolnej porze i zawiadomić o potrzebie skorzystania z usług zakładu. Wówczas na miejsce przyjadą pracownicy firmy, którzy są specjalnie przeszkoleni i wiedzą, w jaki sposób udzielić pierwszego wsparcia psychicznego cierpiącym klientom.

Na tym etapie doradztwo sprowadza się głównie do poinformowania klientów o dalszych czynnościach, jakie zostaną podjęte w celu zorganizowania uroczystości pogrzebowej. Pracownicy zakładu spokojnie tłumaczą, gdzie zabiorą ciało, jakim zabiegom będzie ono poddane oraz wyjaśniają klientom, o co powinni zadbać we własnym zakresie (np. uzyskanie karty zgonu).

Ustalenie szczegółów uroczystości pogrzebowej

Kolejny etap doradztwa pogrzebowego następuje w momencie pierwszego spotkania z przedstawicielem wynajętej firmy. Jest to osoba, która doskonale orientuje się w przebiegu uroczystości pogrzebowej, zna wszystkie przepisy oraz aktualne trendy, dzięki czemu może doradzić klientom np. w kwestii zdecydowania się czy to na pogrzeb świecki, czy jednak wyznaniowy.

Bardzo często jest tak, że klienci nie zdają sobie sprawy z różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami pogrzebów. Można to wszystko wyjaśnić właśnie na tym etapie i leży to w obowiązkach firmy pogrzebowej.

Kompleksowe wsparcie na etapie załatwiania spraw formalnych

W firmie Sacrum wprowadziliśmy zasadę, że każdy klient otrzymuje swojego opiekuna, który od początku do końca nadzoruje przygotowania do uroczystości pogrzebowej. Jako jeden z nielicznych zakładów w regionie udostępniamy też naszym klientom samochód z kierowcą, co bardzo ułatwia załatwienie żmudnych i czasochłonnych spraw urzędowych – na przykład uzyskanie odpisu skróconego aktu zgonu czy ustalenie terminu pochówku z zarządcą cmentarza.

Oczywiście przez cały czas mogą Państwo liczyć na nasze doradztwo w zakresie m.in. różnego rodzaju formalności, jakich trzeba dopełnić, aby móc bez przeszkód pochować bliską osobę.

Praktyczne wskazówki w przypadku problemów finansowych

Organizacja pogrzebu w Katowicach, podobnie jak w każdym innym mieście w naszym kraju, stanowi spore wyzwanie finansowe dla rodziny zmarłego. Dlatego kluczowym elementem doradztwa ze strony firmy pogrzebowej jest pomoc klientom w wybraniu takich usług, na które ich zwyczajnie stać. Profesjonalny zakład pogrzebowy nie może się posunąć do tego, aby nakłaniać klientów do bezrefleksyjnego przekraczania budżetu, jakim dysponują.

W tym miejscu warto również przypomnieć o unikalnej ofercie firmy pogrzebowej Sacrum, która wypłaca swoim klientom zasiłek pogrzebowy od ręki. Dzięki temu nie muszą Państwo czekać na przyznanie zasiłku przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, składać wniosków i udowadniać poniesienie wydatków z tytułu organizacji uroczystości. Zyskują również Państwo duże wsparcie finansowe już na samym początku, co pozwoli np. zdecydować się na takie rozwiązania, jakich życzyłaby sobie zmarła osoba.

Pomoc w wyborze akcesoriów pogrzebowych

Współczesna oferta trumien, urn, ubrań, kwiatów czy dewocjonaliów jest tak szeroka, że naprawdę trudno jest się na coś zdecydować – a już zwłaszcza przy ograniczonym budżecie. Dlatego klienci zakładu pogrzebowego mają prawo liczyć na pomoc ze strony doświadczonych pracowników, którzy podpowiedzą np., którą trumnę warto kupić, ponieważ idealnie pasuje do charakteru uroczystości. Jest to bardzo cenny rodzaj doradztwa. 

Sacrum to zakład pogrzebowy w Katowicach, który wspiera swoich klientów na każdym etapie przygotowań do uroczystości pożegnalnej. Mogą Państwo liczyć na pełne wsparcie ze strony naszych pracowników, którzy m.in. podpowiedzą Państwu wybór konkretnych rozwiązań mieszczących się w Państwa budżecie.

Już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Biura firmy pogrzebowej Sacrum mieszczą się w Katowicach-Bogucicach przy ulicy Leopolda Markiefki 92 oraz w Katowicach-Centrum przy ulicy Matejki 4.