Rosnące koszty pogrzebu. Jak sobie z tym poradzić?

Bardzo wysoka inflacja oraz horrendalne podwyżki cen energii nie pozostają bez wpływu na koszty organizacji pogrzebów. Każda firma pogrzebowa w Katowicach i nie tylko podnosi ceny swoich usług. Drożeją zarówno pogrzeby tradycyjne, jak i kremacyjne (te w szczególności). Jednocześnie zauważamy, że coraz mniej klientów może sobie pozwolić na wybranie dowolnych usług i funeraliów z wysokiej półki. Ten problem prawdopodobnie będzie się pogłębiać. 

Jeśli i Państwo nie są w stanie ponieść wysokich kosztów kompleksowej organizacji pogrzebu, to zapraszamy do lektury poradnika zakładu pogrzebowego Sacrum w Katowicach. Podpowiadamy w nim, jak sobie z tym poradzić, aby z jednej strony zagwarantować godny przebieg uroczystości, a z drugiej nie popaść w poważne problemy finansowe.

Warto wybrać taką firmę pogrzebową, która z empatią podchodzi do sytuacji klientów

Nie jest prawdą, że zakład pogrzebowy zawsze namawia swoich klientów na skorzystanie z usług, które są drogie, a przy tym nie zaliczamy ich do kategorii koniecznych. Wszystko zależy tutaj od podejścia konkretnej firmy pogrzebowej. Najważniejszym kryterium wyboru firmy pogrzebowej w Katowicach powinny być opinie dotychczasowych klientów. Jeśli w większości są pozytywne, to można mieć pewność, że dany zakład kieruje się rzetelnością i uczciwością.

Dokładnie takie zasady obowiązują w firmie pogrzebowej Sacrum w Katowicach. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, uwzględniając jego możliwości finansowe i zawsze dobierając takie usługi pogrzebowe, które mieszczą się w założonym budżecie.

Podkreślmy przy tym, że stopień naszego zaangażowania w proces organizacji uroczystości pogrzebowej nie jest uzależniony od budżetu klientów. Zawsze gwarantujemy taką samą, najwyższą jakość obsługi.

Otwarte przedstawienie dostępnego budżetu w rozmowie z pracownikiem firmy pogrzebowej

Radzimy, aby nie kryli się Państwo z tym, że dysponują bardzo ograniczonym budżetem na organizację pogrzebu. Nie ma się czego wstydzić – naprawdę nie wszyscy mogą sobie pozwolić na pełną swobodę w zakresie wyboru poszczególnych usług pogrzebowych.

Jeśli otwarcie przedstawią Państwo swój budżet w rozmowie z naszym pracownikiem, to będzie on w stanie zaproponować takie usługi i funeralia, które spokojnie będą dostępne na Państwa kieszeń. Tym samym uroczystość będzie mieć godny przebieg i nie narazi Państwa na długofalowe, negatywne konsekwencje ekonomiczne.

Rezygnacja z drogich usług pogrzebowych

Często jest niestety tak, że klienci zakładu pogrzebowego nie do końca zdają sobie sprawę z tego, iż każda dodatkowa usługa może istotnie podwyższyć koszty organizacji uroczystości. Chcąc zatem uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia na etapie analizowania kosztorysu powinni Państwo dopytać o szczegóły pracownika wynajętej firmy – i przy każdej pozycji upewnić się, ile tak naprawdę kosztuje.

Jeśli wstępny plan pogrzebu przewiduje skorzystanie z bardzo drogich usług oraz wybór funeraliów z wysokiej półki, to kolejnym krokiem jest stopniowe obniżanie swoich oczekiwań, w czym oczywiście pomoże Państwu pracownik naszego zakładu pogrzebowego.

Tańsze akcesoria pogrzebowe

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim szeroko pojęte funeralia, czyli głównie trumnę lub urnę. W przypadku tych akcesoriów obowiązuje dokładnie taka sama zasada, jak przy dowolnych innych produktach: im wyższa jakość, tym wyższa cena.

Chcąc zatem uniknąć bardzo wysokich kosztów organizacji pogrzebu należy zdecydować się na funeralia z nieco niższej półki, co wcale nie oznacza, że będą one nieestetyczne. W ofercie naszego zakładu pogrzebowego znajduje się wiele akcesoriów dostępnych na przeciętną kieszeń, których wygląd absolutnie nie zdradza niskiej ceny. Prosimy zapyta

 o nie pracownika, z którym uzgadniają Państwo wybór funeraliów.

Wypłata zasiłku pogrzebowego od ręki

Zdając sobie sprawę z tego, jak dużym obciążeniem finansowym dla klientów jest zlecenie organizacji pochówku, firma Sacrum wprowadziła usługę polegającą na wypłacie zasiłku pogrzebowego od ręki. Dzięki temu nie muszą Państwo we własnym zakresie ubiegać się o zasiłek z ZUS i czekać nawet 30 dni na jego wypłatę. Jest to duże ułatwienie, które pozwala Państwu z większym spokojem planować uroczystość pogrzebową.

Jeśli obawiają się Państwo bardzo wysokiego kosztu organizacji pogrzebu w Katowicach, to już teraz zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z firmą Sacrum. Jesteśmy jednym z najlepiej ocenianych domów pogrzebowych w Katowicach i w regionie Górnego Śląska, również dzięki temu, że nie narażamy naszych klientów na niepotrzebne koszty oraz zawsze dopasowujemy usługi do możliwości finansowych bliskich zmarłego.

Szczegółowych informacji na temat naszej oferty, a także niezbędnego wsparcia w trudnych chwilach po śmierci bliskiej osoby udzielą Państwu pracownicy naszego zakładu pogrzebowego w Katowicach. Zachęcamy do kontaktu z biurami firmy Sacrum przy ulicy Markiefki 92 oraz Matejki 4. Mogą Państwo również skorzystać z naszych całodobowych numerów telefonów: 501-873-658 oraz 536-723-777.